Niekto musí čistiť mediálny priestor...

Autor: Ladislav Boršoš | 7.1.2016 o 23:16 | (upravené 8.1.2016 o 0:20) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  151x

Prispieval som do diskusií na blogoch vo SME. Nie je to síce med lízať, ale zdá sa mi to zmysluplné, pretože tam v ostatných rokoch diskutuje tzv. všeobecný prúd - čiže dnes už aj lúza. 

A práve tú je potrebné dnes usmerňovať a vychovávať. V Denníku N je to úplne zbytočné, lebo tam sa odbavujú a hecujú medzi sebou len ortodoxní 5%-ní intelektuálni diskutéri... O to väčšie prekvapenie som zažil, ked som v diskusiách komentoval niektoré udalosti. SME-čka vyzvala čitateľov, aby jej "pomohli čistiť" príspevky diskutérov. Presne tak, ako vyzývali komunisti a ŠTB-áci za socana donášať na svojich spoluobčanov. Pýtal som sa SME viackrát,  prečo mi bolo zakázané diskutovať.  Opýtal som sa presne toto:

"Bol by som rád, keby ste mi vysvetlili, prečo mám zablokované konto do diskusie. Ak je to len preto, že sa na mňa sťažujú pofidérni diskutéri a že som tým podľa vás "porušil kódex diskutujúceho", tak to mi nestačí. Napíšte mi konkrétne, v čom som tento váš tzv. "kódex" porušil a prečo ste mi zatvorili ústa!!! Pred dvoma týždňami som vám poslal podobnú otázku, ale nikto z vás sa mi na ňu neodvážil ani odpovedať. Tak sa pýtam znovu: Chcete, aby SME tu boli všetci ako v Severnej Korei? Ste vobec schopní komunikovať? Alebo máte prikaz držať hubu a likvidovať opozicné názory?! Mali by ste mať aspoň toľko slušnosti v sebe, aby ste mi odpovedali a vysvetlili, čo vás tak urazilo, že ste ma museli zablokovať. Vaše praktiky "čistenia príspevkov" totiž zodpovedajú totalitným režimom. Vychovávate týmto primitívnych bonzákov, tak isto ako komunisti za socializmu". 

Dostal som nasledujúcu odpoveď:  "Vaše konto bolo zablokované z dôvodu opakovaného porušovania Kódexu diskutéra. To, že váš príspevok niekto označí za Kódex porušujúci, je len prvý krok. V druhom kroku naši administrátori starostlivo skúmajú opoctatnenosť každého nahlásenia. Vo vašom prípade ani netreba dlho rozmýšľať, vaše príspevky už pri prvom pohľade porušujú prvú časť kódexu: "Pristupujte k ostatným používateľom našich služieb s úctou. Akékoľvek osobné útoky, vyhrážky a obťažovanie budú potrestané zmazaním príspevku alebo vášho diskusného konta."  A tak som SME-čke odpísal: "Vážená p. Sonka" ďakujem za vašu severokorejskú odpoveď. Už na prvý pohľad je jasné, že prístup vašich "administrátorov" je tendenčný. Vo vašom prípade ani netreba dlho rozmýšľať a vaša odpoveď už pri prvom pohľade porušuje základnú listinu práv a slobôd na vyjadrenie nazoru. Žiadal som vás, aby ste mi napisali, v čom konkrétne som porušil váš tzv. kódex diskutujúceho. Nepoužil som žiadne osobné útoky, vyhrážky, ani obťažovanie. Ak podľa vás áno, tak mi odpíšte, že aké a ktoré. A metóda "pomôžte nám čistiť" diskusné príspevky patrí do obdobia zpred r. 1989, kedy ŠTB aktivovalo ľudové milicie, aby pomahali komunistickému režimu. Dúfam, že vaši "administrátori" (podla mna miništranti moci) starostlivo "preskúmajú" moju odpoveď a spolu s vami mi konečne napíšu v čom som vlastne a konkrétne "PORUŠIL KÓDEX DISKUTUJÚCEHO". Som si už  dopredu istý, že vašu konkretnu odpoveď nedostanem. Vy len "chodite do roboty" do SME, ktoré je už prehnité a nemá nič spoločné s demokraciou. Práve preto sa sa sem snažím písať,  aby sa to zmenilo. Stačí?!!! Čakám a teším sa na vašu fundovanú odpoveď."

PS: Sorry, ale "opoctatnenost" sa píše "OPODSTATNENOSŤ". Prečo nejdete vážená Sonka radšej robiť do Zelovocu? Aj to je krásna práca a tam by ste vôbec nemusela poznať pravopis...

     
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne, ponuku predložili Číňania a skupina slovenských miliardárov.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.

KOMENTÁRE

Ako o tridsať rokov rozvrátim našu spoločnosť

Moderné demokracie sa premenia na vlády starých.


Už ste čítali?