9. Máj - Deň Európy

Autor: Ladislav Boršoš | 10.5.2016 o 0:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  111x

Manželka ma s tým poslala niekam. Že nech sa radšej starám o to, ako budeme zajtra platiť účty. Z ideí sa nikto nenažerie. Tie existujú len na to, aby sa národy a spoločnosť zjednotili. V záujme zachovania ich vlastnej existencie.

Dnes mi je smutno. Projekt Európy sa zdá byť zmarený. Naschváľ nehovorím o Európskej únii. Tá ešte ako - tak funguje. Podobá sa na starú prostitútku, ktorá všetkým dala, ale nakoniec ju aj tak odkopli. Žiaľ, správame sa presne podľa porekadla: "Keď dávajú, tak ber a keď bijú, tak utekaj". Zabúdame na to, že takýmto prístupom skončíme presne, ako tá spomínaná prostitútka. 

Projekt EÚ bol totiž iba pokus o zjednotenie Európy. Bola to len prvá fáza, naučiť národy Európy žiť v spoločnom priestore, zdieľať rovnaké hodnoty, menu a legislatívu. Logicky po tomto procese mal nasledovať druhý krok - a to vytvorenie spoločného štátu EURÓPA. Vyzerá to tak, že k tomu nemôže dôjsť kvôli neochote jednotlivých členských štátov, paradoxne závislých na tejto spoločnej EÚ.

Nebyť tzv. "aproximácie práva" a demaršov EÚ, tak dodnes vraždí naša štátna moc svedkov režimu. Našťaste sme sa za Dzurindu stali aspoň členmi EÚ a NATO. Dnes, bohužiaľ hlavne členmi V4. Táto postotalitná skupina kryptokomunistických krajín sa snaží torpédovať všetky civilizačné snahy EÚ. V4 Smeruje znovu do objatia Ruska. Žiadna EURÓPA, žiadna demokracia a tobôž nie civilizácia. Vyvstáva otázka, či je riadená tajnými službami Moskvy, alebo iba svojim primitivizmom. V každom prípade je to deštrukčný spolok, nehodný spoločnej idei EURÓPY.

Zbytočne sme na námestiach vybľakovali, že: " V jednote je sila". Dnes sa správame presne opačne. Neuvedujeme si, že ani v spoločnej EURÓPE by nám nikto nebral naše originálne vlastnosti, ani našu históriu, či kultúru. Správame sa ako pubertaci proti učiteľke. Najmúdrejší a nezávislí. Otázkou je, že dokedy. Ak vznikne z V4 nová Varšavská zmluva, tak sa môžeme znovu tešiť na "budúce svetlé zajtrajšky". A potom nech ma manželka neotravuje ako zaplatíme účty. Pravdepodobne rubľami, alebo jüanmi. Potom už bude znovu všetko jedno...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?