Vodu káže, víno pije...

Autor: Ladislav Boršoš | 27.3.2015 o 22:45 | (upravené 17.4.2015 o 21:45) Karma článku: 6,37 | Prečítané:  1937x

Reakcia na článok Plus 7dní pod názvom "Letec Kiska"  a na reportáž v Hlavných správach TA3 zo dňa 27. 3. 2015  

Presne pred rokom bol Andrej Kiska zvolený ako občiansky kandidát za prezidenta SR. Počas svojej  volebnej kampane sľuboval voličom, že sa zasadí osobne za to, aby sa Slovensko stalo štátom, kde budú platiť morálne zásady slušnosti a práva. Aby mladí neutekali trvalo žiť do zahraničia a aby na všetkých platili rovnaké zákony a normy slušného správania. Pasoval sa do role empatického a starostlivého zástancu všetkých zodpovedných občanov SR. Po roku sa žiaľ zdá, že to už tak celkom neplatí. 

 Ako z uvedených zdrojov vyplýva, ani on neodolal mámeniu moci. Ako inak si vysvetliť skutočnosť, že na svoje súkromné výlety na opačný koniec republiky používa oficiálny špeciál bez mihnutia oka. On, filantrop a milionár si na tieto účely kľudne zneužije vládnu letku, aj s celou svojou ochrannou suitou, platenú z našich daní a podľa zákona určenú výhradne na výkon funkcie ústavných činiteľov. Toto si nedovolil ani jeden z jeho predchodcov - bývalý vysoký nomenklatúrny káder ÚV KSČ a to už je čo povedať! Ten chodil do svojho rodiska na východ krajiny za manželkou vlakom a za svoje.

Je najvyšší čas sňať nášmu prezidentovi z hlavy svätožiaru anjela. Je to len normálny človek z mäsa a kosti, so všetkými ľudskými slabosťami. Ako vidno, ani jemu nie je všetko sväté. Dá sa ľudsky chápať, že aj on chce byť často s rodinou. Dokonca sa dá kvitovať, že svoju odlúčenosť nerieši ako neslávne známy vrcholný americký ústavný činiteľ. To ale nič nemení na fakte, že tak má konať za svoje. Hlavne, keď sa vyjadril tak, že má dostatok zarobených finančných prostriedkov, aby mohol rozdávať svoj nie malý plat pravidelne na charitu. Myslím si, že by lepšie poslúžil svojmu imidžu, keby tento plat používal na svoje súkromné výlety.

V Nemecku prezident Wulff okamžite odstúpil z funkcie len pre podozrenie z prijatia výhody vo forme pohostenia a ubytovania od svojho známeho. Slovensko ešte zrejme nie je taká slušná krajina, ale jeho obyvatelia nemôžu za to, že prezident nemá po svojom boku svoju prvú dámu s rodinou. To je problém prezidenta. Nestačí len vypísať zbytočné referendum o rodine a oznamovať svoje hlasovanie.  Asi by bolo  vhodnejšie poupratovať si najprv pred svojim vlastným prahom a až potom robiť poriadok na Slovensku. A tiež ak chce byť prezident príkladom aj pre mladých ľudí  nemôže ich iba vyzývať, aby neutekali zo Slovenska trvalo žiť do zahraničia. Hlavne, keď jeho vlastné deti na otázku, kedy sa vrátia žiť domov, odpovedajú, že to vôbec nemajú v pláne.

Možno by sa mal prezident zamyslieť nad tým, či na jednej strane jeho samé gestá a na druhej strane jeho skutky a životný štýl nie sú v rozpore. Či by nemal niesť svoj diel politickej a finančnej zodpovednosti za vyhlásenie zbytočného referenda o rodine, keď vidíme, ako tá jeho funguje. Možno,  ak zostane vo funkcii, by mal za daného stavu voliť inú formu svojho rodinného spolužitia. Teoreticky aj nákupom väčšieho privátneho lietadla, aby sa mu tam zmestila aj ochranka, alebo minimálne prenájmom služieb súkromného leteckého prepravcu, tak, ako je to v civilizovanom svete obvyklé.

Kisku som za prezidenta intuitívne nevolil, lebo jeho gestá sa mi zdali už od začiatku podozrivé. Ak sa naozaj potvrdí, že čo i len jedna cesta bola ním vykonaná v rozpore s dobrými mravmi, je jeho povinnosťou okamžite vyvodiť z takéhoto konania osobnú politickú zodpovednosť. V tomto prípade nebude stačiť len verejné ospravedlnenie!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Z pelotónu sa odtrhla skupina jazdcov, je v nej aj Sagan

Na Kuurne - Brusel - Kuurne obhajuje víťazstvo Jasper Stuyven. Sagan finišoval siedmy.

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Českí vedci prišli s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.


Už ste čítali?