"Lúzing"

Autor: Ladislav Boršoš | 1.4.2015 o 16:22 | (upravené 3.4.2015 o 13:12) Karma článku: 5,37 | Prečítané:  802x

"Lúzing" je fenoménom dnešnej doby. Nie je to pejoratívne označenie spodiny na okraji spoločnosti, ale pomenovanie globálnej väšinovej masy, bez vlastného individuálneho názoru. Masy, ktorá zaplavuje celý svet svojimi neoprávnenými požiadavkami, prostredníctvom na to umelo vytvorených inštitúcií. 

V 90-tych rokoch sme začali podnikať z ničoho. Pamätám si, ako banky poskytovali úvery za 20-30 %-né úroky a pritom ste ešte museli založiť svoje celé neexistujúce imanie. Nehovoriac o provízii, aby ste taký úver dostali. Jedinou alternatívou bol v tom čase leasing. Síce tiež draho zaplatený, no aspoň dostupný. Začínajúci podnikatelia tak mali reálnu šancu rozbehnúť svoje podnikanie v podmienkach vtedajšieho klondajku.

Každý schopný jedinec sa snažil realizovať svoje nápady a uživiť seba a svoju rodinu. Bez ohľadu na to, čo ho to bude stáť po stránke osobných financií a času. Boli to neskutočne ťažké, ale krásne časy. Doba nám priala, eufória bola obrovská. Všetci sme si mysleli, že to tak už zostane "na večné časy". Chvíľu to tak naozaj vyzeralo, až kým nenastúpilo HZDS s jeho primitívnou veľkokapitálovou "štátotvornou" politikou. Vtedy už jednotlivec podnikateľ nikoho nezaujímal a začalo sa u nás politicky globalizovať.

Nie sú tak dávno časy, keď nás kádrovali komunistickí poskokovia režimu s neukončeným základným vzdelaním. Oni rozhodovali o tom, či môžete v zamestnaní postupovať ďalej, alebo zostanete na samom dne. Táto štátostrana nás mala v pazúroch a rozhodovala o našom osude. Pamätám si ako dnes na ich primitívne hodnotenia typu "v kolektíve obľúbený", alebo "má kladný vzťah k socialistickému zriadeniu". V tom čase som sa cítil ako teľa s vypáleným znakom majiteľa. Dnes je to o poznanie sofistikovanejšie, ale podobné. Vo verejnej, alebo v štátnej správe sa bez politického "krytia" nechytáte.

Slovo "lúzing" je vyjadrením masovej kolektívnej snahy spoločnosti udupať individualitu za každú cenu. Celý globálny trh smeruje k ovládaniu más prostredníctvom reklamy a konzumu. Snaží sa vygumovať mozgy jednotlivcom tak, aby korporatívne konzumovali nielen globálny tovar, ale aj globálne hodnoty. "Lúzing" je fenoménom dnešnej doby. Nie je to pejoratívne označenie spodiny na okraji spoločnosti, ale pomenovanie globálnej väšinovej masy, bez vlastného individuálneho názoru. Masy, ktorá zaplavuje celý svet svojimi neoprávnenými požiadavkami, prostredníctvom na to umelo vytvorených inštitúcií. 

Všetci, ktorým záleží na budúcnosti ľudstva, by sa mali zasadiť o to, aby individualizmus ako taký, bol podporovaný za každú cenu. Lebo len on je zdrojom pokroku, či sa to niekomu páči, alebo nie. Iba individuálni jednotlivci posúvali v histórii ľudstva spoločnosť dopredu, často aj s osobnými obeťami. To boli priekopníci pokroku. Až po nich sa vždy pripojili globálni hráči, finanční mágovia či stratégovia. Individualita znamená progres vo všetkých oblastiach života. Stanovuje trendy, ktoré potom "lúzing" zúfalo kopíruje. V podstate celý svet luxusu je vlastne laboratóriom, alebo keď chcete "výskumným ústavom" ľudstva. Tak, ako Formula 1 v automobilizme. Preto je naozajstný luxus luxusom. 

Na Slovensku mi chýba jasné prihlásenie sa pravice k individualizmu. Otvorené prehlásenie, že je tu výlučne pre strednú a POCTIVÚ bohatú vrstvu. Ostatné vrstvy obyvateľstva úspešne a otvorene "obhospodaruje" Smer a robí to fakt príkladne. Vážme si preto individualizmus, vážme si luxus, aj keď naň nemáme. Hlavne preto, aby sme neboli všetci "lúzing"!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú lietadlové lode.


Už ste čítali?