Majster Proper

Autor: Ladislav Boršoš | 19.4.2015 o 15:48 | (upravené 19.4.2015 o 21:19) Karma článku: 3,03 | Prečítané:  228x

Politika je umenie možného. Ale zároveň je to aj stret dvoch ideológií a pohľadov na riešenie problémov sveta, viď moj predchádzajúci blog pod názvom "Pravá, levá..." Takzvaná kauza Váhostav je momentálne živo diskutovaná politická udalosť, ale v princípe je to len marginálna epizóda, ktorou si chce náš Majster Proper upevniť moc na ďalšie štyri roky. Ako, to bude dúfam jasné z ďalších riadkov.

Princíp spočíva v tom, že ľavica sa otvorene hlási k silnému štátu, štátnej regulácii a prerozdeľovaniu. To znamená, že sa logicky snaží zmenou legislatívy akumulovať pod svoje rozhodovacie právomoci čo najviac verejných financií a následne ich podľa vlastného uváženia prerozdeľovať. S tým však vzniká oprávnene vyššie riziko záujmu rôznych pofidérnych subjektov, ktoré sa snažia vo zvýšenej miere nekalým spôsobom parazitovať na verejných zdrojoch. Spôsoby ako na to si už vždy nájdu. Čím sa bude ekonomike lepšie dariť, tým vypasenejšia a lákavejšia bude štátna korisť.

Náš Majster Proper si veľmi dobre spočítal, že svoju politickú monogamiu už po nasledovných parlamentných voľbách nezopakuje. Jednoducho aj preto, že národ nie je až tak blbý, ako on sám dúfal. Nikomu sa nechce len tak "zadarmo" cestovať kvôli tomu, že vlaky sú zadarmo. Ale hlavne preto, lebo nemôže ani náhodou splniť ich neprimerané očakávania "západných" platov a dôchodkov. A tak si teraz, viac ako rok pred voľbami, vyberá svojich budúcich miništrantov. "Bláznov a polobláznov" vylúčil a zostali mu len KDH, Most a teoreticky SNS.

Keďže so SNS má z minulosti neblahé skúsenosti a medzinárodnú blamáž, zostávajú len Most a KDH. Most - tento "fele magyar, fele tót" na čele s Bélom Bugárom je pre neho v podstate neškodný. Navyše by týmto sňatkom získal do novej vlády aureolu občianskej platformy. Horšie je to už s principiálnym Fígeľom na čele KDH, bez ktorého by Most sám do budúcej koalície nepriskočil. Preto teraz musí "poriešiť" KDH, kým je ešte čas. Znamená to pomocou hrubého osočovania a dehonestácie Fígeľa vyvolať v KDH mocenský boj, ktorého výsledkom by mal byť "pragmatickejší" predseda KDH, viac náchylný robiť budúce štátne veľkokšefty.

Náš Majster Proper je skutočne zázračný a účinný. Dokáže preprať aj nemožné. Presvedčil nás o tom nielen kedysi priamym účinkovaním v reklame, ale aj za sedem rokov jeho vládnutia. Bude zaujímavé sledovať,  či dokáže preprať aj pravicové princípy demokracie na svoj obraz. Ak áno, "máme sa na čo tešiť", ak nie, máme sa naozaj na čo tešiť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú lietadlové lode.


Už ste čítali?