Mr. President

Autor: Ladislav Boršoš | 14.5.2015 o 22:00 | (upravené 15.5.2015 o 0:05) Karma článku: 3,12 | Prečítané:  295x

Správa v tlači: "Prezident Kiska chce vilu v Bratislave do konca roka..." Otvorene povedané, súhlasím s tým a podporujem snahu, aby mal prezident v Hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave svoju reprezentačnú vilu.

Náš prezident sa postavil k tomuto problému čelom. Po rôznych exotoch, ktorí mu predchádzali je to celkom príjemná zmena. Normálni občania si konečne vydýchli, že máme slušného prezidenta. Ale len dovtedy, kým sa vo svojom nadšení nezamyslia nad všetkým, čo súvisí s jeho doterajším výkonom funkcie. Potom si totiž uvedomia, že nie je všetko zlato, čo sa blišťí. Ako som už raz verejne napísal, ja som terajšieho prezidenta nevolil. Nie preto, že bol horší kandidát na prezidenta ako ostatní, ale preto, že som mu neveril jeho úprimnosť. Aj jeho spoločník v podnikaní mu otvorene vyčítal zneužitie mena Dobrého anjela v kampani. Z prezidentovej strany to zostalo bez ďalšieho komentára, možno aj preto, že mu chýbali objektívne a úprimné argumenty.

Vo voľbách sa mu na Slovensku vyplnil jeho sen. Z pomocníka na americkej pumpe sa stal našim prezidentom. Zlomyselný konšpirátor by povedal, že ho prezidentom "urobili" Američania, tak isto, ako Václava Havla. Otázka slobodomurárstva, či scientológie je síce zásadná, ale z mojej strany druhoradá. Mňa nezaujíma ako, ale prečo je našim prezidentom. Ak mu mám veriť jeho snahu o zlepšenie pomerov na Slovensku, potom si musím položiť základnú otázku: "Ako sa má správať náš prezident? A odpoveď znie: ŠTANDARDNE. Nestačí mať len podľa amerických imagemakerov postoj ako G. W. Bush , nadšené odhodlanie v tvári a k tomu k  dispozícii "privátny" Air Force One. My totiž nie sme USA.

Predpokadám, že každý kandidát na najvyššiu ústavnú funkciu v štáte si to predtým dohodne so svojou aktuálnou manželkou. Očakávam, že prvá dáma ho bude samozrejme s hrdosťou nasledovať nielen do civilizačne odlišnej Bratislavy, ale aj na "kraj sveta". Veď predsa aj v hlavnom meste SR žijú malé deti a majú svojich nových kamarátov. Dokonca sú tu aj školy, ktoré im dávajú celkom slušné vzdelanie. Samozrejme, nie je to Poprad, kde môžete svojej susede odniesť napečené koláčiky, ale takáto nová tradícia prvej dámy by aj v Bratislave možno nebola na škodu. Navyše, aj pani poradcová Bútorová s tým má bohaté skúsenosti a mohla by jej výdatne pomôcť. Spoločne so všetkými spoluobčanmi verím, že rekonštrukcia prezidentskej vily z peňazí nás všetkých občanov SR  sa bude  prvej dáme páčiť a že ju v nej budeme môcť čo najskôr privítať.

Lebo všetko so všetkým súvisí. V prípade nášho prezidenta sú to na jednej strane gestá a na druhej strane skutky. Na jednej strane vypisuje referendum o rodine a verejne avizuje, ako v ňom bude hlasovať a na strane druhej má tú svoju rodinu "na diaľku". Na to, aby fungovala, musí on prelietať niekoľko-násobne viac peňazí zo štátneho rozpočtu, ako veľkodušne rozdá zo svojho platu na tzv. charitatívne účely. Takéto gestá si môže nechať, nikto mu o ne nestojí. Je to to isté, ako keď Dobrý anjel vyzbiera peniaze od darcov a potom ich s veľkou pompou prerozdelí podľa vlastného uváženia. To môžu urobiť darcovia priamo a nemusia financovať účelový personál tejto anjelskej partie, ktorej pofidérne snahy len nabaľujú vrecká rôznym "samaritánom" a v konečnom dôsledku iba zbytočne supľujú štát. Keby nebolo ich aktivít, štát by sa aj tak musel zo zákona postarať o núdznych spoluobčanov a tým pádom by sa zúžil priestor na jeho rozkrádačky. Vznikol by tak na štát oveľa väčší občiansky tlak proti korupcii. Nehovoriac o tom, že náš štát ( t.j. teraz strana Smer ) tzv. "sociálnymi balíčkami"  cieľavedome verejne korumpuje svoju voličskú základňu a pritom  likviduje strednú vrstvu, ktorá je základom všetkých civilizovaných demokratických krajín, ktoré sú nám mimochodom vzorom.

Pán prezident by si mal uvedomiť, že môže pre Slovensko urobiť viac, ak nebude "nekonfliktný" voči terajšej vláde, ale ak bude hájiť záujmy väčšiny občanov. To znamená, že ak sa zasadí o to, aby si štát plnil svoju povinnosť platiť odvody za svojich zamestnancov napríklad aj do Sociálnej poisťovne. Podľa verejne dostupných informácií je dlh štátu ku dnešnému dňu viac ako 100 mld €. Keď som sa v zmysle zákona o informáciách obrátil listom priamo na Generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne či je to tak a čo s tým chce urobiť, ani po roku sa mi na to nenamáhal odpovedať. Tak isto aj Kancelária nášho nového pána prezidenta mi ani neodpovedala na môj mail, ktorý som mu v tejto veci poslal už na druhý deň po jeho zvolení. Veď načo, tento problém ho netrápi, pretože keď štát dlží štátu, tak to zrejme vôbec nevadí. Štát neustále dusí podnikateľov a živnostníkov na odvodoch a vyháňa občanov z druhého piliera, len aby naplnil svoj "sociálny mešec". Možno, že by si mal náš pán prezident taktiež uvedomiť, že svojim podpisom zákona "Lex Oligarch" iba formálne legalizoval vyplácanie ukrátených živnostníkov z peňazí nás všetkých občanov Slovenska, k obrovskému potešeniu terajšej vlády a jej sponzorov do ďalších parlamentných volieb.  Štát sa zaujíma iba o to, či mu platíte  odvody a dane, aby mohol vyplácať svojim občanom dôchodky a sociálne dávky. Z tohto pohľadu  je to celkovo logické. Horšie je to už v detailoch. Ak vám totiž vyjde vyššia daňová povinnosť - to  znamená, že ste šikovnejší, kreatívnejší, alebo úspešnejší, tak vás štát zo zákona zaradí do "vyššej kategórie  odvodov", po slovensky povedané, za vašu úspešnosť vás na odvodoch znovu zdaní. V civilizovaných krajinách sa tomu hovorí dvojité zdanenie. U nás dokonca nie jednorázovo, ale trvalo, kým si dovoľujete byť úspešným. Ak už konečne klesnete v príjmoch a tým pádom aj na daniach na minimum, tak vás štát konečne "omilostí". Ale len dovtedy, kým sa znovu nenadýchnete a nezačnete trochu viac kreatívne rásť. Potom už je tu znovu pripravená štátna sekera! Náš štát tomu hovorí "sociálna spravodlivosť a solidarita". Ja tomu hovorím rovnostárstvo, sociálne vydieranie, alebo ak chcete socializmus. Nie je to náhodou protiústavné? To sú neriešené veci, ktoré  by mal prezident verejne  kritizovať a so svojimi poradcami otvorene riešiť. Toto nás všetkých zaujíma!!!

Dúfam,  že rekonštrukcia vily v Bratislave bude vyhovovať reprezentačným účelom prezidenta, ako aj jeho rodine. Aby mu bola prvá dáma vždy poruke a aby nemusel za ňou neustále lietať za štátne. Aby nabudúce cestoval na audienciu k pápežovi ako správny kresťan aj so svojou manželkou a nie sám, ako starý mládenec. Ale hlavne, aby mu pred ďalšími prezidentskými voľbami nevyčíslil náklady za jeho lety ten istý minister vnútra, ktorý mu dnes "odporúča" do Popradu lietať. Nielen, že by tá suma mohla dovtedy narásť nad 1,5 milióna €, ale vôbec by som sa nečudoval, keby v tom čase padol z určitých kruhov návrh na premenovanie letiska v Poprade na Letisko Andreja Kisku. Existujú totiž ľudia, ktorí mu neprajú a čakajú len na jeho prešľap. Je pravda, že na Slovensku sú politici, ktorí si zaslúžia oveľa tvrdšiu kritiku a je ich žiaľ väčšina. Ale tí už nie sú hodní ani kritiky! Vážme si preto politikov, ktorí sa aspoň snažia správať slušne. A ak náhodou nechtiac uhnú, je našou povinnosťou ich na to upozorniť. Samozrejme, že by to mala v prvom rade robiť politická garnitúra, ktorá tohto politika vo voľbách preferovala. Ale tá naša - v tomto prípade opozičná, pravdu povediac vôbec neexistuje.

Mr. President, dúfam, že sa k vám dostane môj úprimný hlas. Spolieham sa hlavne na to, že z titulu svojej funkcie budete otvorene a razantne riešiť uvedené problémy. Môžete si byť istý, že potom už nikomu z nás nebude prekážať, že sa jedenkrát za rok vyberiete so svojou vytešenou dcérkou Natáliou do Ostravy vládnym špeciálom podporiť našich zúbožených hokejistov, alebo že raz do roka "preveziete" deti z detského domova. Lebo život je aj o tom a všetci sme len ľudia. Hlavné však je, aby aj po rokoch bola celá spoločnosť a moja rodina na vás rovnako hrdá, ako v deň vášho zvolenia!!!

 

      

 

  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?