Červené goliere alias "Socializmus s ľudskou tvárou"

Autor: Ladislav Boršoš | 3.7.2015 o 15:27 | (upravené 6.7.2015 o 21:15) Karma článku: 4,25 | Prečítané:  285x

Celý svoj život som rebeloval proti komunistickej, alebo keď chcete socialistickej idelógii. Nie preto, že by bola teoreticky v princípe úplne chorá, ale preto, že ju komunisti zneužívali len na svoje obohacovanie sa na úkor ľudu.

Začalo to v roku 68, keď naivný a poddajný komunista Šaňo Dubček zradil v Moskve naše ideály. Zbytočne sme písali ako 15 roční pubertiaci na cestu vápnom "Rusi, choďte domov". Dočkali sme sa akurát tak politických školení, že to bola bratská pomoc a že Rusi nás vlastne zachránili pred kapitalizmom a imperializmom. Už v tom veku sme vedeli, že je to do neba volajúca blbosť a mali sme celý komunistický systém na háku. Nepomohli im ani dvojky z chovania, ani ich podmienečné vylúčenia zo školy. Ale ani náš politický odboj na strednej a vysokej škole, ani naše diverzie na tzv. "vojenskej príprave". Všade samý tupý a primitívny politruk moralizoval, ako sa máme správať a ako má vyzerať budúci socialistický káder. Pamätám si, ako som denne po dobu 20 rokov riešil, kedy, či a ako emigrovať. Bola to obrovská vnútorná diléma, spojená s delíriom a neustálym strachom o budúcnosť.

V 89. roku prišla tzv. revolúcia. Zbytočne sme sa rozčuľovali, že neboli plné kandelábre. Všetko bolo totiž vopred dohodnuté. ZSSR ekonomicky kapituloval a Gorbačov vysomroval u Reagana tichú dohodu na prevzatie moci demokratickými silami. Že vraj netreba prelievať krv a že je potrebné sústrediť sa na demokratickú budúcnosť. Havel vytiahol Američanmi predpísané sametové heslo "Pravda a láska zvíťazí" namiesto oprávnenej oprátky. A tak sme sklapli a dúfali sme, že dôjde k zmene. Vytriezvenie prišlo okamžite. HZDS otvorilo stavidlá primitívnej "štátotvornej" lúze a začal Klondajk. Kedysi za tvrdého socializmu poľovali zo štátnej helikoptéry Bacílek a spol. v Tatrách na kamzíky. Za Mečiara už chodil oligarcha Majský poľovať na tigre do Afriky a za "uja" Gašparoviča chodili bývalí komunisti hromadne strieľať do chránených území hlava-nehlava. Až kým si oni sami neodbachli jedného zo svojich...

Dnes sú červené goliere sofistikovanejšie. Poľujú cez daňové raje Cypru, Seychel a pod. Nestrieľajú srnky, ale triafajú sa rovno do miliardových balíkov. Vyškierajú sa nám do tváre z víl, aké si nemôžu na Západe dovoliť ani staré podnikateľské rody. Nehovoriac už o ich vozovom parku, ich štátnych benefitoch, ani o totálnom štátnom servise. Takúto "Ameriku" nemajú ani starodávne demokracie. Najsmutnejšie na tom je, že tí naši sú tzv. ľavičiari. Tí, ktorí hlásajú sociálnu spravodlivosť a sociálnu rovnosť. Bolo by prirodzené, keby si takto užívali predstavitelia kapitalistickej pravice, ktorá svojim intelektom, šikovnosťou a entuziazmom poctivo nadobudla majetok. "Vonku" si môže takýto životný štandard dovoliť len úzka skupina ľudí, ktorá vznikla dlhoročnou prácou, svojim umom a hlavne osobným odriekaním. U nás je to presne naopak. Poctiví podnikatelia sušia hubu a štátna oligarchia spolu s jej poskokmi a mecenášmi nevedia, čo od bujnosti.

Tu stačí mať dostatočne červený rodokmeň, skončené štúdium v Moskve, tvrdé lakte a vôbec žiadne škrupule. Zíde sa aj široká databáza bývalých štb-áckych kumpánov a ich známych. A podstatná kvalifikácia k úspechu je červená lojalita. Samozrejme zaodetá do drahých oblekov, kvalitného vína, luxusných doplnkov a dobrého PR. O ostatné sa už potom netreba starať, všetko ide samospádom. Ako v tej starej filmovej klasike Pahorok: "La vie comme sur le château..." Život ako na zámku, len nech nám to vydrží... Môžete byť kľudní, vy červené goliere! Vydrží vám to ešte veľmi dlho. Primitívna lúza sa totiž nestará, ako bačujete s jej majetkom. Jej totiž nedochádza, že je denne okrádaná o celý jeden svoj dôchodok. Jej stačí vedieť, že tam hore má svojich a poznanie, že veď predsa "páni" si vždy robili, čo sa im zachcelo, tak čo s tým oni narobia...

Škoda, že sa tohto "Socializmu s ľudskou tvárou" nedožil spomínaný Šaňo. Bol by vo vytŕžení celý bez seba. Ani vo sne by ho nenapadlo, že po 25 rokoch tu bude jeho vysnívaný sociálny raj. A ešte k tomu aj podriadené celé súdnictvo, štátoprávna RTVS, dokonca aj nesvojprávna súkromná TA3. Aj Moskva je čím ďalej tým bližšie. Normálne banujem, že nie som ľavičiar. Asi som tak blbý a naivný ako ešte zopár zatvrdnutých pravicových intelektuálov. Ale aj tak si o vás myslím svoje, vy "vážené" červené goliere, aj s vašou primitívnou lúzou, čo vás tak bezhlavo a stádovito neustále volí !!! Pravdu povediac, vy ani nie ste zástupcovia "ľudí práce". Vy ste si len urobili z ich nádejí výnostný biznis, alebo keď chcete živnosť. Rozhadzujete ich ťažko zarobené peniaze na úkor ich budúcich generácií. Zalepujete im len oči zopár drobnými a pritom priehrštím kŕmite svojich mecenášov a svoje vlastné utajené kontá.

Ak by ste totiž mysleli vážne to čo hovoríte, museli by ste byť z iného cesta. Bývali by ste v Petržalke, na Úrad vlády by ste chodili denne MHD, alebo na bicykli. Vaše deti by študovali v štátnych školách a vaše manželky by nakupovali v supermarketoch ako vaši voliči. Mali by ste len oficiálne príjmy z vašej funkcie a boli by ste radi, keby ste si mohli raz za rok vybehnúť na zaslúženú dovolenku. Nie, ako vy dnes. Samá jachta, samé večierky, samý luxus. Presne, ako vaša "sociálna" euromilionárka, vaši "noční vlci" a vaši rôzni "borci a financi". Tí vaši ostatní blbečkovia sú len cieľavedomo nasadení do prvej línie. Skrátka celá vaša milionárska červená oligarchia si naplno užíva vysnený "Socializmus s ľudskou tvárou". Nič proti vášmu vkusu, len keby ste si to boli všetci zarobili vlastnou poctivou prácou a nie "vlastnou hlavou" vášho predsedu. Koľko len on chudák musel vypiť Coca-Coly s Gorilou! Veď to by zabilo aj koňa. Chvalabohu, že denne trénuje a urobí aspoň 1000 klikov. Bez jeho "kondičky" by bolo Slovensko stratené.

Táto vaša partia je veľmi podobná tej gréckej, ktorá v roku 1981 vstupovala do EÚ. Tiež rozdávali balíky sociálne najnižším vrstvám a tiež si takto kupovali ich hlasy a lojalitu vo voľbách. Tak isto pestovali rozbujnenú štátnu správu a silný sociálny štát a ťahali medové motúzy popod nos Európe, aby ich akceptovala a prijala ich do svojho spoločenstva a pritom kŕmili svoju oligarchiu. Presne tak isto populisticky kamuflovali svoje ekonomické a sociálne parametre. Predstavme si, že by si náš premiér a jeho financmajster "odfajkávali" sociálne balíčky ešte ďalšie volebné obdobie, až kým by sa nedofajkali k priemerným dvojtisíc eurovým dôchodkom, ktoré nemá kto financovať. Alebo taktiež k tritisíc eurovým platom štátnych zamestnancov, ktorí už vlastne ani nedokážu spravovať svoj vlastný "sociálny štát". To by nám už potom nepomohla ani vlastná mater a nie to "trojka" ECB, MMF a EK. Jednoducho by sme ekonomicky skolabovali, presne tak isto, ako dnes Gréci. 

Z toho plynie jediné poučenie, vážení voliči. Neverte falošným "sociálne" cítiacim politikom. Keď už, tak len takým, ktorí bývajú, žijú a zdieľajú rovnaké hodnoty, ako vy. Inak ohrozujete budúcnosť vašich detí a vaších vnukov. Samozrejme, že červené goliere toto čítať nebudú. Oni tak maximálne Nový čas alebo Plus 1 deň. Ale možno im to dokáže vysvetliť ich, dnes už dospelý vnúčik, ktorý sa nad tým zamyslí a povie im, kam vedú všetky ich socialistické utópie. A možno aj to, že štandardné sociálne demokracie sú dnes v západnom svete o niečom úplne inom. Ale to aj tak tí naši zadubení a vyšpekulovaní socani nikdy nepochopia a ani ich to vlastne nezaujíma.

Aby bolo jasné, kým nám zavriete hubu zákazom diskusií na internete: My sme nebojovali za "Socializmus s ľudskou tvárou". My se denne bojovali len za obyčajný normálny a poctivý kapitalizmus. Žiaľ, aj ten sa už dnes vo svete okolo nás stáva len relikviou z ríše dinosaurov. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?