Imaginácia

Autor: Ladislav Boršoš | 4.9.2015 o 3:07 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  200x

Imigranti, alebo keď chcete utečenci konečne otestovali Slovensko. Žiaden raiting medzinárodných agentúr ich nezaujíma. Ani to, že máme "najsociálnejšiu vládu" z krajín V4. Jednoducho, ani pes by tu nechcel skapať. 

Obchádzajú nás oblúkom, ako keby sme tu všetci mali lepru. Preto aj Fico & Co. sa tak úporne snažia neprijať ich, alebo ich čo najrýchlejšie vyhnať. Aby nevyšlo najavo, že tu žije len ten, ktorý musí. Že tu je to v podstate na hovno a že všetci tu okrem oligarchie žijeme iba z ruky do huby. Že tu sa neoplatí natrvalo ani rozložiť stan, nie to ešte začať seriózny život s rodinou. Že po 25-tich rokoch lížeme rovnako labu, ako za socana, česť červeným výnimkám!

My, čo tu už bývame najmenej 100 rokov, vieme svoje. Keď sme doteraz neutiekli pred komunistami, tak už asi neujdeme ani pred socialistami. A Fico to veľmi dobre vie. Pokiaľ ho tu nebudú otravovať kadejakí cudzinci, tak si s našimi zadubencami ľahko poradí. Horšie by bolo pre neho konfrontovať sa s inou civilizáciou. Biskupov doma síce zmákol, ale na elementárne otázky inej kultúrnej menšiny by nedokázal odpovedať.

Ako sociálne zmanipulujete imigranta, ktorému nie je ani Rakúsko dosť dobré? Aké klíny by ste mu museli natlačiť do hlavy, aby pochopil, že my sme tu druhé Švajčiarsko? Že sa tu aj oplatí pracovať, investovať a zadĺžiť sa? Že raz tu bude normálny funkčný život bez megakorupcie a megaoligarchie? Že tu je možné normálne a slušne existovať bez toho, aby ste boli súčasťou politickej mafie, závislí od jej straníckej štruktúry?

Nie je podstatné, kto sa cez nás valí. Podstatné je, ako im umožníme pomôcť na ich strastiplnej ceste. Ak by sa vlna imigrantov valila na Slovensko, bol by to signál, že sa máme dobre. Ak sa nám všetci oblúkom vyhýbajú, znamená to, že je potrebné nakopať politickú garnitúru posledných 8 rokov tam, kam by ani jeden imigrant nechcel ísť. Skúste uhádnuť, čo mám na mysli. 

Je smutné, že práve V4 sa takto stavia k celému imigračnému problému. Práve my, ktorí sme vždy v minulosti hľadali pomoc vo vyspelom západnom svete. Nie som žiaden zástanca farebných, ale z tohto nášho prístupu je mi na vracanie. Až teraz sa ukazuje, akí sme prízemní a úbohí. Keby sa k nám boli rovnako správali v minulosti civilizované národy sveta, nemali by sme osobnosti typu Štefánika, Warhola a ďalších.

Samozrejme, že nemecký sen imigrantov je chiméra. Samozrejme, že veľmi rýchlo precitnú. Ale to nič nemení na skutočnosti, že sa máme správať ako civilizovaný národ. Je ťažké pochopiť, že sociálne cítiaci politici nedokážu sociálne cítiť. Alebo, že by len s tými, ktorí ich volia? Že by boli všetci ostatní pre nich iba zbytočný otravný odpad? Človek by si myslel, že len naše "pravicové hyeny" sú schopné takéhoto prístupu. 

Ako vidieť, tak aj sociál môže byť asociál, alebo amoralista. Ako povedal diktátor maršál Tito: "Tude nećemo, svoje ne damo". Čiže: "Cudzie nechceme, svoje si nedáme". A nie to ešte nejakému cudzincovi. Ani zaboha! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?