Pomaly, ale isto!

Autor: Ladislav Boršoš | 16.9.2015 o 23:48 | (upravené 17.9.2015 o 0:26) Karma článku: 2,18 | Prečítané:  174x

Táto "Imigračná kríza" mi už začína pomaly ale isto liezť na nervy. Nie iba preto, že si z nej médiá urobili perpetum mobile, ale preto, že rozsah fabulácií a dezinformácií už presahuje únosné medze. Nie všetci totiž žerieme seno.

Bolo by už načase konečne oddeliť zrno od pliev. Je potrebné otvorene zadefinovať, kto je vojnový utečenec a kto ekonomický imigrant. Na prvý pohľad sa to môže zdať zložité a komplikované. Ale práve na ten istý prvý pohľad je to veľmi jednoduché. Stačí použiť obyčajný sedliacky rozum a je to jasné. 

Ak sa v Európe zjaví obtrhaný a vyhladovaný človek, často aj so svojimi malými deťmi a jednou svojou manželkou, tak niet pochýb, že uteká pred vojnou, aby si zachránil svoj holý život. Tomu je potrebné pomôcť za každú cenu. On bude rád, keď mu dá azyl či dočasný pobyt aj taká blahobytná krajina, akou je Slovensko.

Ak však príjde arogantný a navoňaný Arab s i-Phonom a i-Padom, s plnou kreditnou kartou a so svojim háremom, tak toho je treba posadiť za jeho peniaze na jednu z tých gigantických "luxusných" lodí a spolu s jemu podobnými súkmeňovcami ich deportovať, odkiaľ prišli. Aspoň by sa tie megalode konečne zmysluplne využili, namiesto toho, aby rozvážali konzumné sociálne masy a zamorovali naše európske mestá hromadnou turistikou.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že súhlasím s našim populistickým premiérom a že som tiež proti kvótam - opak je pravdou, viď moje predchádzajúce dva blogy. Myslím si, že je potrebné prijať kvóty pre uprchlíkov a dokonca ich aj dobrovoľne rozširovať. Ale iba pre chudákov, postihnutých vojnou v ich vlastnej krajine. Skutočnosť, prečo sa v ich krajinách bojuje je však na veľmi dlhú a oprávnenú debatu...

Je pravda, že vyspelé civilizácie nie sú bez viny. Rovnako je však pravdou, že národy severnej Afriky a Blízkeho východu si sami zodpovedajú za svoju populačnú a civilizačnú politiku. Existujú na svojom teritóriu a to je ich vlasť. Majú svoju osobitú kultúru a svoje náboženské zvyklosti, ktoré je potrebné rešpektovať. Ale nie u nás a nie za každú cenu. Rovnako aj my by sme im nemali vnucovať svoje videnie sveta. 

Nie sme však povinní sa sebabičovať, alebo mať akékoľvek výčitky svedomia za danú situáciu. Ak existuje globálny problém, tak ho je potrebné riešiť s chladnou hlavou a nie emocionálne a hystericky. Slovensko, ako súčasť EÚ by malo byť medzi prvými pripravené veľmi aktívne pomáhať a nie iba zápecnícky vyčkávať, alebo dokonca podrážať svojich chlebodarcov. Veď dodnes sami čerpáme rovnakú pomoc prostredníctvom eurofondov. Ak by jej nebolo, tak by to tu vyzeralo podobne, ako pri plote na hranici medzi Maďarskom a Srbskom.

Druhá vec je zneužívanie pomoci. Ekonomickí imigranti chcú parazitovať na civilizačnej vyspelosti Európy. To v lepšom prípade. V horšom prípade idú poháňaní svojimi imánmi cieľavedome kolonizovať toto teritórium. A oni sami to berú ako príjemné spestrenie si svojho často nudného života, zviazaného stredovekými tradíciami. Je to pre nich akýsi úlet pred všednosťou a spiatočníckou monotónnosťou. Dalo by sa to chápať, nebyť ich arogancie. Ale kolonizátori sa predsa neprispôsobujú, či áno?!!

Československo už má svoju socialistickú skúsenosť s podobnými muslimskými mladíkmi. Boli nám vnútení Sovietskym zväzom z ich blízkovýchodných kolónií. Správali sa tu ako nadradená arogantná privilegovaná vrstva, bez akéhokoľvek rešpektu a vďačnosti. Študovali tu vo veľkom zadarmo na našich vysokých školách, využívali naplno náš sociálny systém a dostávali tu ako tzv. cudzinci kráľovské zahraničné  štipendiá. V rozpore s koránom chlastali tie najdrahšie západné alkoholy, vyberali si spomedzi našich krásnych žien tie najlepšie kusy a arogantne sa nám vysmievali do ksichtu. Často to boli donášači ŠTB alebo KGB, aj so svojimi bratmi v zahraničí. Museli a chceli sa totiž za ten blahobyt nejako odvďačiť !!! 

Preto ďakujem, ale o takýchto novodobých "uprchlíkov" naozaj nestojím. Možno o nich stojí ešte tak konjunkturálne Nemecko, ktoré potrebuje omladiť svoju krv. U nás vláda, rovnako ako kedysi za socializmu manipuluje masy a populisticky zahmlieva. Preto by už bolo načase jasne a nahlas povedať nasledovné: "Pomáhajme núdznym ako sa len dá, bez ohľadu na ich vierovyznanie. Ale okamžite pošlime domov tých, ktorí si našu pomoc nezaslúžia!"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?