"Chudobné" národy V4

Autor: Ladislav Boršoš | 29.10.2015 o 17:41 | Karma článku: 3,09 | Prečítané:  324x

My postkomunistické národy sme chudobné duchom. Trasieme sa o svoje tzv. hodnoty a o svoju podstatu. Paradoxom je, že nikto nám ich nechce ohroziť a už vonkoncom nie brať. To len náš maloverný strach nám totálne zatemňuje myseľ.

Ako povedal náš compañero Fico, hotová Sodoma-Gomora. Aby tomu riadne rozumeli aj jeho babky-voličky. A tie už potom urobia poriadok aj so svojimi nesvojprávnymi dedkami-voličmi. Utečenci sú skrátka banda špiňošov, ktorí keď sa tu zapelešia, tak zopsujú všetky naše devy, našu kultúru a naše kresťanstvo. Jedine náš pán premiér a jeho družina nás môžu pred týmto prízrakom naozaj ochrániť vlastným telom. Lebo, ako už on onoho času povedal, Jánošík je jeho vzorom a o chudobu je treba sa starať.

Európa je úplne naruby. Bohaté západné štáty, ktoré by sa mali najviac triasť o svoje bohatstvo či o výdobytky svojej civilizácie, prijímajú utečencov s otvorenou náručou. Pomáhajú im, ako sa len dá, často na úkor svojho dosiahnutého pohodlia. Kľudne by sa totiž mohli zadebniť vo svojich bohatých štátoch a strčiť hlavu do piesku. Ale nerobia to práve preto, že ich obyvatelia majú v sebe hlboko a dlhodobo zakorenené skutočné ľudské a kresťanské hodnoty. Na rozdieľ od nás a nám podobným postkomunistickým krajinám, ktoré boli polstoročie deformované komunistickými pseudohodnotami.

Je paradoxom, že práve krajiny V4 sú najviac vytrasené z celej situácie. Pritom sem nepáchne ani pes, nie to ešte imigranti. Tí chcú cez nás iba čo najrýchlejšie prebehnúť a vypadnúť čo najskôr čím ďalej. Neviem, ale niekedy mám ten dojem, ako keby práve toto našich občanov urážalo a preto sú proti nim tak extrémne zaujatí. Snažím sa predstaviť si situáciu, že by sme boli práve my ich cieľovou alebo vstupnou krajinou. Pri našej dnešnej hystérii sa mi to nedarí ani v najbujnejšej fantázii. To by asi naši ministri zvolávali každú noc Radu obrany štátu v generálskych uniformách so samopalmi na prsiach...

Celá tá východoeurópska hystéria z imigrantov je neskutočne trápna. V prvom rade preto, lebo sa jej priamo vôbec netýka. Možno len sprostredkovane, cez tzv. kvóty. Ale povedzme si pravdu. Kľudne by sme zvládli aj proces s 50 tisícami imigrantov. A to je len 1% obyvateľstva. Ešte aj z nich by sme po pol roku vyradili minimálne dve tretiny a zbytok by aj tak po obdržaní víz odišiel do Nemecka. Už dnes má väčšina západoeurópskych krajín trvalo 10-20 % imigrantov a stále ich dokáže bez väčších probémov ďalej prijímať. Logicky, že ani im to nie je príjemné. Nikto totiž nestojí o ďalšie problémy. Ale toto je reálny exodus ľudstva, bez ohľadu na to, kto a z akých pohnútok ho spôsobil. 

Až história zhodnotí, ako sa ktoré krajiny v tejto dobe zachovali. Prečo sa niektoré ohradili ostnatým drôtom a prečo niektoré dokonca vo vnútri EÚ držia imigrantov proti ich vôli za mrežami strážených ťažkoodencami a dokonca si od nich nechávajú za to platiť. To už pripomína vojnovú históriu, kedy bola určitá nežiadúca rasa koncentrovaná za podobných podmienok v podobných zariadeniach. A to sa tá dotyčná krajina ústami svojho prezidenta ostentatívne pasuje medzi jej najväčších priateľov. Zostáva len dúfať, že po 70 rokoch od vojny nebude musieť prísť väznených imigrantov vyslobodiť americká armáda.

Našim najväčším trapasom je fakt, že okrem Dzurindu a Vášáryovej sa nikto z opozičných politikov otvorene neohradil proti antiimigrantskej vládnej hystérii a všetci ako ovce hlasovali proti západnej Európe. Namiesto toho, aby verejne a otvorene poukázali na vládnu a hodnotovú schizofréniu. Asi aj oni všetci lovia v tom istom voličskom primitívnom xenofóbnom košiari. Svoju chybu si uvedomia až potom, keď zistia, že tadiaľto cesta nevedie. Fico si totiž túto "ochranársku agendu" do volieb nedá v žiadnom prípade zobrať. Padla mu z neba a on túto kartu dokonale využije vo svoj prospech.

Do volieb bude na smrť strašiť lúzu imigrantami, aby ju mohol následne zachraňovať. Má k tomu celý štátny aparát a všetky podriadené médiá. Dovtedy bude blokovať imigračný proces prerozdeľovania kvót EÚ, pokiaľ nezíska doma všetky xenofóbne hlasy. Až keď zostaví do tretice vládu s pohodlnou nadpolovičnou väčšinou zrazí v Bruseli päty, podobne ako dnes trapas Tsipras. Potom aj prípadne stiahne žalobu SR proti kvótam, ak ju vôbec podá. A znovu to bude náš eurofondový eurobaránok.

A opozícia si bude môcť iba vyvracať svedomie. Lebo, ako hovorí príslovie: "Keď dvaja robia to isté, nie je to to isté". Už môže začať trénovať chodenie po kanáloch, lebo raz jej tieto postoje otrepe o hlavu jej vlastná generácia mladých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?