Migrant Fico

Autor: Ladislav Boršoš | 8.1.2016 o 0:53 | Karma článku: 3,29 | Prečítané:  269x

Opäť sa musím hanbiť! Za to, že patrím do tzv. východného sektora. Za naše slabosti a ustráchané postoje krajín V4 k situácii v Európe. A tiež za našu vládu a jej účelovú obranársku politiku. 

A taktiež za zbabelú opozíciu, ktorá už nie je hodná ani tohto názvu.

Hovorí sa, že história sa opakuje. Je na tom niečo pravdy. Národ a hlavne jeho predstavitelia sa vždy vyfarbia vtedy, keď sa láme chlieb. Vtedy sa ukážu v plnej nahote ich skutočné vlastnosti a hodnoty, ktoré vyznávajú. Iba vtedy sa prejaví odvaha či veľkorysosť, oproti malosti a zbabelosti. A dnes, opäť ako už veľakrát v minulosti, sme konfrontovaní so svedomím nášho národa.

Môžeme sa začať triasť ako osiky, alebo sa zachovať ako suverénny národ. To znamená, buď sa zabedníme ostnatým drôtom, alebo jednoducho pochopíme súvislosti sveta a prispôsobíme sa im. Logicky jednoduchšie riešenie je to prvé. Zaliezť do psej búdy ohradenej plotom, nechať si nosiť žrádlo do misky a cítiť sa v bezpečí. Občas hlasito zabrechať, aby bolo jasné že sme ešte tu a tým si potvrdiť svoju dôležitosť.

Presne takto isto sa správa naša vláda a celá V4. Pripomína mi to vypaseného Dunča na lazoch, ktorý, ochránený v koterci a na reťazi vyblakuje, len aby si zaslúžil svoju dennú žranicu. Nikto ho neohrozuje, vlci jeho teritórium obchádzajú na míle, lebo tam nič nie je a neoplatí sa im tam ani strčiť čumák. Ale on, ustráchaný sám zo seba sa hrá sa na dôležitého, aby obhájil svoju existenciu. Všetky krajiy V4 sa presne takto správajú. Už si ani nezaslúžia byť členom západného celku Európy. 

Kedysi za Mečiara bola situáci podobná. Taktiež nás jeho vlády strašilli Maďarmi, aby nás následne mohli "zachraňovať". Ale vtedy aspoň Európa reagovala demaršami a snažila sa nás civilizovať. Dnes jej už ani za to nestojíme. Divím sa, že nám pre nesolidaritu už dávno nezablokovala fondy a že nás už nepožiadala o vystúpenie z EÚ. Nič iné si totiž svojimi postojmi nezaslúžime. Takého nelojálneho partnera akým je V4 by nechcel mal totiž nikto z nás vo svojej súkromnej firme. Správame sa ako darmožráči a navyše ako problémoví adolescenti z nápravného ústavu.

Je to tým, že všetci naši politici podliezajú nízkym pudom lúzy a vehementne sa snažia získať jej hlasy vo voľbách. V princípe všetci bojujú o toho istého voliča. Umelo stierajú rozdiel medzi pravicou a ľavicou v nádeji, že práve oni uchmatnú čo najväčší kus voličského koláča. Bez ohľadu na to, aké hodnoty dotyčný volič vyznáva. Skrátka kusovka, založená na princípe väčší berie. Tým ľavicovým sa nedivím. Je to stádo, pudovo sa túliace ku svojmu vodcovi. Horšie je to s tými pravicovými. Tam by človek predpokladal určiú mieru inteligencie. Žiaľ, ako prieskumy ukazujú, je ich strašne málo. 

Áno, môžete oponovať, že "veď kresťania". Ale aj Mutti Merkel vie, že Európa vykapáva a aj škaredé Nemky a európanky si chcú prísť na svoje... Len to nemôže, na rozdiel odo mňa, otvorene povedať! Náš pán premiér "ochraňuje" babky s ružencom, aby znovu nepadli Turci na Poniky. Ale ich vnučky si s chuťou zoberú imigrantov do postielok...

A tu nepomôže ani Ficova predvolebá ochranárska rétorika našich žien. Ktovie, čo si o tom všetkom myslí Svetlana...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?