Zbohom Európa

Autor: Ladislav Boršoš | 2.2.2016 o 16:33 | Karma článku: 3,61 | Prečítané:  194x

Presne tak, ako na nás mával z obrazovky ten starý štb-ácky táraj: " Idem od vás... ". To isté by mohol zopakovať jeho terajší klon. Rozdiel je jedine v ich majetku. 

Kým ten prvý "smrdel" len v Korzičke a jednoizbovom byte (dnes už v Elektre a s obrovskými pozemkami), ten druhý smrdí "len" v 350 m2 byte Bonaparte a v BMWx6 s hodinkami s vodotryskom a možno aj s miliónovým kontom niekde v daňovom raji.

Dopadli sme presne rovnako. Za Mečiara nás aspoň USA označili ústami ministerky zahraničných vecí za čiernu dieru Európy. Dnes už im ani za toto pomenovanie nestojíme. Oni majú iné problémy. Sýria, Kuba a ich vlastné voľby. Doslova kašlú na celú našu nacionalistickú a problematickú V4-ku. V princípe ich už vôbec nezaujímame.

A blbá EÚ sa medzi sebou hecuje. Namiesto toho, aby už niekto povedal na plnú hubu: "Buď chcete vytvoriť silné Spojené štáty Európske so všetkým, čo k tomu patrí, alebo si robte politiku na svojom vlastnom piesočku. To znamená, buď ideme vo všetkom spolu, alebo každý za seba. Nemôžeme sa správať ako ten cigáň vo vtipe. Pýtali sa ho: "Dežo, čo chceš, rožok, alebo mlieko. A Dežo odpovedal - nadrobené" - t.j aj jedno, aj druhé. 

Vážení, takto svet nemôže fungovať. Nemecko už zaplatilo svoju obrovskú daň za Hitlera. Nemôže donekonečna ekonomicky tahať celú Európu. Dodnes počúvam, že štáty Európy sú rôznorodé, majú svoju históriu a preto by asi nesúhlasili s vytvorením USE (United States of Europa). Správame sa presne tak, ako pubertiak, keď čistí konto svojich rodičov. Tiež má výčitky svedomia, ale jeho osobné ambície mu nedovoľujú to verejne priznať. Celá V4 sme vlastne jedna výpalnícka banda.

Staré demokracie Európy dúfali, že zdielame rovnaké ideály. Samozrejme, že za tým bol aj ich kalkul profitu a rozšírenia kapitálu a finančného trhu. Ale povedzme si otvorene. Všetko je o peniazoch, či sa nám to páči, alebo nie. My nie sme žiadna výnimka v tomto smere. Môžeme vyskakovat len potiaľ, koľko nám dovolí ekonomika. A tá naša, žiaľ nie je až tak výnimočná, aby sme mohli diktovať Európe podmienky. Buď chceme byť jej ozajstnou súčasťou, alebo si zaveďme opäť rôzne drachmy, krachmy, zloté, koruny, alebo keď chcete, tak aj dukáty...

Áno, dnes je EÚ slabá a nedokrvená. Namiesto pripitého Junkera a adolescentnej "prezidentky" Mogheriniovej by mal niekto konečne a rázne povedať nasledovné: "Buď chcete byť súčasťou celku Spojených štátov Európskych, alebo si robte svoju vlastnú politiku". To znamená, buď budete ťahať za jeden povraz vo všetkom, alebo vypadnite. A dovtedy, kým sa nevyrieši táto základná otázka, by mali byť pozastavené všetky eurofondy, aby na nich nemohli vyšpekulované krajiny parazitovať. Mal by byť stanovený čo najskorší termín pre vznik Spojených štátov európskych.

Do tohto zoskupenia by mohli vstúpiť len krajiny platiace Eurom, ktoré trvalo spĺňajú Mastrichské kritériá. Všetci ostatní obsmŕdači by boli na čakacej listine s tým, že by museli preukázať enormnú snahu o splnenie podmienok vstupu do spoločného štátu USE. Znamenalo by to ich plnú a absolútnu integráciu, lojalitu a bezvýhradnú spoluúčasť, spojenú s odovzdaním väčšiny kompetencií voči celku. Len tak môže EÚ v budúcnosti prežiť.

V opačnom prípade sa EÚ stane obeťou pofidérnej politiky krajín V4, alebo Cameronovej vykalkulovanej GB, ktoré ju nepochopiteľne neustále torpédujú. Tento masochizmus sa nám všetkým môže sakramentsky vypomstiť. A potom nám nepomôžu ani naše hrdosti, tradície, či naše tzv. suverenity!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?