Zbohom Európa

Autor: Ladislav Boršoš | 2.2.2016 o 16:33 | Karma článku: 3,58 | Prečítané:  180x

Presne tak, ako na nás mával z obrazovky ten starý štb-ácky táraj: " Idem od vás... ". To isté by mohol zopakovať jeho terajší klon. Rozdiel je jedine v ich majetku. 

Kým ten prvý "smrdel" len v Korzičke a jednoizbovom byte (dnes už v Elektre a s obrovskými pozemkami), ten druhý smrdí "len" v 350 m2 byte Bonaparte a v BMWx6 s hodinkami s vodotryskom a možno aj s miliónovým kontom niekde v daňovom raji.

Dopadli sme presne rovnako. Za Mečiara nás aspoň USA označili ústami ministerky zahraničných vecí za čiernu dieru Európy. Dnes už im ani za toto pomenovanie nestojíme. Oni majú iné problémy. Sýria, Kuba a ich vlastné voľby. Doslova kašlú na celú našu nacionalistickú a problematickú V4-ku. V princípe ich už vôbec nezaujímame.

A blbá EÚ sa medzi sebou hecuje. Namiesto toho, aby už niekto povedal na plnú hubu: "Buď chcete vytvoriť silné Spojené štáty Európske so všetkým, čo k tomu patrí, alebo si robte politiku na svojom vlastnom piesočku. To znamená, buď ideme vo všetkom spolu, alebo každý za seba. Nemôžeme sa správať ako ten cigáň vo vtipe. Pýtali sa ho: "Dežo, čo chceš, rožok, alebo mlieko. A Dežo odpovedal - nadrobené" - t.j aj jedno, aj druhé. 

Vážení, takto svet nemôže fungovať. Nemecko už zaplatilo svoju obrovskú daň za Hitlera. Nemôže donekonečna ekonomicky tahať celú Európu. Dodnes počúvam, že štáty Európy sú rôznorodé, majú svoju históriu a preto by asi nesúhlasili s vytvorením USE (United States of Europa). Správame sa presne tak, ako pubertiak, keď čistí konto svojich rodičov. Tiež má výčitky svedomia, ale jeho osobné ambície mu nedovoľujú to verejne priznať. Celá V4 sme vlastne jedna výpalnícka banda.

Staré demokracie Európy dúfali, že zdielame rovnaké ideály. Samozrejme, že za tým bol aj ich kalkul profitu a rozšírenia kapitálu a finančného trhu. Ale povedzme si otvorene. Všetko je o peniazoch, či sa nám to páči, alebo nie. My nie sme žiadna výnimka v tomto smere. Môžeme vyskakovat len potiaľ, koľko nám dovolí ekonomika. A tá naša, žiaľ nie je až tak výnimočná, aby sme mohli diktovať Európe podmienky. Buď chceme byť jej ozajstnou súčasťou, alebo si zaveďme opäť rôzne drachmy, krachmy, zloté, koruny, alebo keď chcete, tak aj dukáty...

Áno, dnes je EÚ slabá a nedokrvená. Namiesto pripitého Junkera a adolescentnej "prezidentky" Mogheriniovej by mal niekto konečne a rázne povedať nasledovné: "Buď chcete byť súčasťou celku Spojených štátov Európskych, alebo si robte svoju vlastnú politiku". To znamená, buď budete ťahať za jeden povraz vo všetkom, alebo vypadnite. A dovtedy, kým sa nevyrieši táto základná otázka, by mali byť pozastavené všetky eurofondy, aby na nich nemohli vyšpekulované krajiny parazitovať. Mal by byť stanovený čo najskorší termín pre vznik Spojených štátov európskych.

Do tohto zoskupenia by mohli vstúpiť len krajiny platiace Eurom, ktoré trvalo spĺňajú Mastrichské kritériá. Všetci ostatní obsmŕdači by boli na čakacej listine s tým, že by museli preukázať enormnú snahu o splnenie podmienok vstupu do spoločného štátu USE. Znamenalo by to ich plnú a absolútnu integráciu, lojalitu a bezvýhradnú spoluúčasť, spojenú s odovzdaním väčšiny kompetencií voči celku. Len tak môže EÚ v budúcnosti prežiť.

V opačnom prípade sa EÚ stane obeťou pofidérnej politiky krajín V4, alebo Cameronovej vykalkulovanej GB, ktoré ju nepochopiteľne neustále torpédujú. Tento masochizmus sa nám všetkým môže sakramentsky vypomstiť. A potom nám nepomôžu ani naše hrdosti, tradície, či naše tzv. suverenity!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Z pelotónu sa odtrhla skupina jazdcov, je v nej aj Sagan

Na Kuurne - Brusel - Kuurne obhajuje víťazstvo Jasper Stuyven. Sagan finišoval siedmy.

PLUS

Ako prvá žena pred takmer sedemsto rokmi prežila cisársky rez

Českí vedci prišli s novým objavom.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.


Už ste čítali?