Na Slovensku nič nového - alias Voľby 2016

Autor: Ladislav Boršoš | 10.2.2016 o 0:05 | (upravené 10.2.2016 o 12:58) Karma článku: 1,85 | Prečítané:  183x

Kam noha socana šliapne, tam 10 rokov tráva nerastie... Nikdy to inak nebolo a inak sa ani nedajú popísať pomery v našej gubernii s názvom Slovensko. A je úplne jedno, či je "pred voľbami", alebo po nich.

Musel som si zobrať kalkulačku, aby som spočítal, koľko rokov budujeme kapitalizmus. Vyšlo mi, že tento rok v novembri to bude už 27 rokov. Zúfalé poznanie, kam sme sa v tomto smere za tú dobu dopracovali. Všade samý chudobinec, všetko rozkradnuté a o kapitalizme ani páru. Samé sociálne siete, sociálne podniky, socializácia leteckej a verejnej dopravy, sociálne dávky, sociálne balíčky a podobné drísty... Ani zmienky o silných súkromných a úspešných rodinných firmách, žiadne verejné ocenenie ich rastu a bohatstva, žiadne dokumenty o serióznych, statočných, odvážnych a obetavých kapitalistoch dnešnej doby.

Už v '89-tom mi bolo divné, že nikto nechce hovoriť o kapitalizme. Akoby sa všetci báli toho slova, akoby bolo nevhodné, či prašivé. Akoby sa mala uskutočniť len tzv. revolúcia - taký "soft sociálny" happening, po ktorom bude rovnosť, bratstvo a sloboda automatickým atribútom pre každého. Bez ohľadu na schopnosti jednotlivca, jeho odvahu, odhodlanie, vytrvalosť a jeho morálku. Len tak naoko, veď sa o nič vlastne nejedná. Taký obyčajný "socializmus s ľudskou tvárou", ako o ňom sníval naivný komunista Dubček. Dnes mu ho do bodky splnil birmovaný komunista Fico a jeho úderka.

Počas jeho prvej vlády s HZDS a SNS bola zdesená nielen Európa. Pamätné zasadnutie vlády, ktorá riešila Tomanovej psa určilo "smerovanie" Slovenska do budúcnosti. Národ, nie aby sa poučil, ale znovu mu umožnil vládnuť a budovať reálny socializmus. Je až neuveriteľné, ako sme blbí a naivní. V mraze a zime sme "vyštrngali" kľúčami v novembri 1989 socializmus do zabudnutia a dodnes ho tu máme, legalizovaný voľbami, ako na tácke. Ministerstvo vnútra zakladá štátny podnik na výrobu okien, tak isto, ako predtým ministerka sociálnych vecí rôzne pofidérne štátom chránené dielne a zariadenia s predraženými polohovateľnými lôžkami zo štátneho rozpočtu pre svoju kamarátku.

Už nám chýba iba zaviesť 5-ročnice a môžeme začať chodiť do zamestnania s pracovnými knižkami a naše deti s pionierskymi šatkami. Ministerstvo poľnohospodárstva založí štátny podnik na pečenie chleba pre celú republiku a verejne budeme na námestiach oslavovať narodeniny nášho vodcu. Taký milý socialistický kibuc. Všetko zadarmo, odfajkané vedúcim predstaviteľom našej romanticko-karpatskej oligarchie. Že sa vám to zdá nemožné? Omyl vážení! Stačí, aby sa rozpadol kvôli V4-ke Schengen, aby GB v referende vystúpila z EÚ a stačí, aby potom sibírsky ľadový medveď znovu vystrčil pazúry. Ani sa nenazdáme a už nám bude z ampliónov vybľakovať Internacionála, namiesto "Ódy na radosť"...

V dnešnej situácii sú aj voľby 2016 prelomové, podobne ako v '98. Aj teraz ide o veľa. Buď budeme voliť samospádom, alebo racionálne. To prvé znamená, že dáme zbytočne hlas rôznym exotom typu Matovič, Procházka, Sulík, Kolár, Miškov a im podobným ministranám len preto, aby získali štátnu dotáciu za hlasy. Alebo dáme hlas reálnym stranám ako KDH, alebo Most na to, aby získali čo najviac hlasov a išli spoločne do vlády so Smerom. Áno čítate dobre! Len obidvaja a spoločne so Smerom! Žiadne, že iba jeden z nich! A so Smerom preto, lebo terajšia opozícia nemá ani teoretickú šancu vytvoriť vládu a Smer logicky vyhrá voľby.

Zostáva len dúfať, že Smer nezostaví vládu so SNS. Hlavne matematicky, ale aj prozaicky. Fico je dosť dobrý stratég na to, aby nezostal štyri roky visieť na šnúrke Dankových gatí. Navyše už má neblahú skúsenosť so SNS z minulosti. Skôr verím tomu, že bude chcieť vyzobávať z košiara štandardných politických strán ako KDH, alebo Most. Ak by títo získali dostatok hlasov na to, aby spolu tvorili polovicu budúcej vlády, je reálna možnosť, že Smer bude takto spacifikovaný a začne postupná civilizačná éra na Slovensku. Z uvedeného mi preto vyplýva, že za danej situácie nám nezostáva nič iné iba voliť so zaťatými zubami KDH, alebo Most. Každý podľa svojho žalúdka.

Mimochodom, tieto dve strany už mali dávno otvorene povedať, že preberajú zodpovednosť za budúcnosť Slovenska a vyzvať voličov, aby im dali čo najviac hlasov pre ich budúce SPOLOČNÉ vládnutie so Smerom. Mohli sa tak vyhnúť lavírovaniu a zahmlievaniu. Aj tak už jednotlivo preukázali svoju "pružnosť" pri prijímaní ústavných zákonov. Tak im dajme mandát, aby niesli aj zodpovednosť!!! Aj Fico sa veľmi rád podelí po rokoch samovlády so zodpovednosťou. Preto nestanovil voľby po MDŽ. Už ho nebavili retardované estrády v kultúrniakoch. Je pragmatik a veľmi dobre vie, že žehlenie plienok na verejnosti a stupídne vtipy jeho suity mu len pridávajú vrásky na čele...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?