Multi, Dolfi & spol.

Autor: Ladislav Boršoš | 8.3.2016 o 15:11 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  112x

Voľby 2016 na Slovensku dopadli, tak ako dopadli. Jeden by povedal, že presne tak, ako sme si to zaslúžili. Je to zrkadlový obraz našej spoločnosti, bez ohľadu na to, čo by si niektorí z nás želali, či predstavovali. 

Jednoducho je to fakt, ktorý musíme zobrať na vedomie. Demokracia nepustí. Zo štatistík je jasné, že Multiho a Dolfiho zvolili do parlamentu väčšinou prvovoliči. Už pred voľbami Rada mládeže Bratislavského kraja organizovala na stredných školách Bratislavy simulované voľby do NR. Výsledkom bola Kollárova a Kotlebova strana! Čo potom čakať z ostatných chudobných kútov Slovenska. Je úplne jasné, že táto vzorka voličov len odhalila, v akom morálnom marazme je naša spoločnosť. Aby sme boli k prvovoličom spravodliví, v prvom rade si môžeme za to my všetci, česť výnimkám. Najväčšia vina prináleží rodinám, bulváru, niektorým médiálnym "kanálom" a politikom. 

Už pred voľbami mi behal mráz po chrbte, keď ich vyzývali rôzne iniciatívy a prezident k čo najväčšej účasti na voľbách. Ono, jedna vec je ich účasť a druhá vec je zodpovednosť za svoju voľbu. Ak ich niekto vyzýval voliť, mal im rovnako dôrazne vysvetľovať, aké zlo by nemali voliť. Veď ešte nemajú vlastné skúsenosti. Rodiny týchto mladých ľudí sú denne kŕmené primitívnym spravodajským a mediálnym odpadom JOJ, Markíza, Nový čas, Plus a pod. Neustále sú strašené šokujúcim obsahom, len aby bola udržaná ich trvalá pozornosť. Takto vystresovaných ich potom ukľudní "zábava" typu Farma, Milujem Slovensko a pod. Médiá tak vedome vytvárajú z ľudí bezhodnotovú masu, ktorá potom v rovnakom duchu vychováva svoje potomstvo. A tak sa nedivme, že táto voličská vrstva - skoro tristo tisíc adolescentov, odchovaných na primitivizme, volí extrém. Tam už nepomôžu ani učitelia.

Prvovoličky majú vzor v Multiho háreme "celebrít" s nastrelenými papuľami a už sa vidia ako budúce milionárky. Preto dali hlas jemu. Junáci by chceli pobehovať po Slovensku v maskáčoch so zbraňou a preto dali hlas Dolfimu. Obidve pohlavia mladých by chceli mať okamžité a jednoduché riešenia na svoje neoprávnené požiadavky, kŕmené médiami. Všetci chcú byť bohatí ako Boris Kollár a nezávislí "tvrďasi", ako Kotleba. Škoda len, že ich nemal kto vychovať. Mal im dlho a trpezlivo vysvetľovať, že v živote prichádza úspech až po obrovskej drine, ak vôbec. A že na nič v živote nie je nárok, iba tak na drinu a pot. A tiež, že niektoré primitívne médiá im len vymývajú mozog, aby ich potom ľahko cez reklamu lákali k bezpracnému milionárskemu životu, konzumu a sláve.

Teraz je na politikoch, aby z tohto marazmu vytvorili niečo zmysluplné. Čo si pred rokmi zasiali, to aj žnú. Aj oni už zistili, že nie všetko je o raste HDP, či o korytách a sociálnych kravinách. Tak nech sa poriadne zapotia a ukážu, akí sú machri. Lebo strašiť národ vie každý blbec, ale vychovávať a viesť spoločnosť, to dokáže len osobnosť. A vôbec nás už nezaujíma, kto s kým chce a nechce. Za danej situácii na morálnom dne spoločnosti je úplne jedno, čo drístajú. Zaujímajú nás už iba ich činy. Nič iné od nich od tohto dňa neočakávame. Žiadne sprosté rečičky, ani vyhováračky. A už vôbec nie ich neukojené egá, podfarbené straníckymi centrálami, či zákulisnými hráčmi. 

Povedané po slovensky: "Napravte, čo ste posrali". Buď zostaneme v Európe, alebo padneme ešte hlbšie - ak sa to vôbec dá. Hovorí sa však, že "Nádej zomiera posledná". Prežili sme socializmus, mečiarizmus aj ficoizmus, prežijeme aj kotlebizmus. Lebo niektorí z nás sme si vychovali mladú generáciu, ktorá vie aké sú skutočné hodnoty života. A za to im patrí naša veľká vďaka a uznanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?