Bugárov štátnícky "gaťafalš"

Autor: Ladislav Boršoš | 15.3.2016 o 0:43 | Karma článku: 2,41 | Prečítané:  356x

Poviem to otvorene. Nie som si istý, či by ho urobil bez vydieračskej pozície SNS, ale jedno je jasné. Bez jeho postoja by tu nevznikla vláda. Možno by sme sa potácali na euroskeptickej vlne "pravicovej" vlády. Otázkou je, dokedy.

Ešte sme sa ani nestihli spamätať z volieb a už sú tu katastrofické scenáre. Nie vážení, nič sa nedeje. Jednoducho, spoločnosť sa posunula trochu doprava, štandardne tak, ako v iných krajinách EÚ. Aj tam sú zastúpené extrémné pravicové strany v parlamentoch, často a veľakrát s vyššími percentami. Žiadne veľké prekvapenie sa nedeje. Občan volil tak, ako ho napadlo. Niektorý za a niektorý proti. Je jasné, že sme všetci z toho v šoku, ale majme na pamäti, že nie sme v Európe žiadnou výnimkou. Doteraz sme tu mali jediní, okrem Maďarska vládu jednej strany. Dnes už ju má žiaľ aj Poľsko. Moja otázka preto znie: "Prečo sme neboli z tohto stavu doteraz tak zhrození, ako sme dnes?" Odpoviem vám: "Len preto, lebo sa na to väčšina pravicových voličov na Slovensku vo voľbách v roku 2012 vykašľala".

Ortodoxní "čistokrvní" masochistickí moralisti vtedy kvôli malichernostiam opľuli SDKÚ, menovite Dzurindu, ktorý nám dal nádej na novú a lepšiu spoločnosť. Dnes by sme dali neviem čo za to, aby sme ho tu znovu mali. Ale do tej istej rieky sa nedá vstúpiť. Máme tu nové rozloženie síl, s ktorým si musia teraz poradiť politici. My voliči sme im dali svoj hlas na to, aby sa s tým oni teraz vysporiadali. Hovorí sa, že politici majú zastupovať voličov. Sú to však žiaľ, dva oddelené tábory, ktoré spolu hrajú poker. Jedni rozdávajú karty vo voľbách a druhí s tými kartami hrajú. Teraz sú na ťahu hráči. Či sa nám to páči, alebo nie, oni teraz definitívne rozhodujú na základe našich preferencií, ako naložia s našim mandátom. A my sa môžeme už len prizerať.

Ako sa rozhodnú, je to už iba ich vôľa. My sme im dali mandát a tým to z našej strany končí. Maximálne môžeme zmeniť svoju vôľu v nasledujúcich voľbách. O tom je totiž demokracia. Voliči si mali uvedomiť, že nie je vôbec jedno, komu svoj hlas vo voľbách "hodia". Častokrát si neuvedomujú, že tým rozhodujú o svojej budúcnosti na štyri roky dopredu. Ak volia "menšie zlo", tak ho budú mať. Ak volia z protestu, alebo zo zúfalstva, tak sa im to po voľbách naozaj splní. Je to nepísaný zákon demokracie. Preto teraz dopadajú na voličov ich vlastné rozhodnutia. Zbytočne sa budú tváriť urazene. Jednoducho, tak ako volili, dopadne aj ich vláda. Matematika a systém nepustí...

Most sa nakoniec zachoval ako proeurópska štátvotvorná strana. A že sa aj deravá Sieť pridala, je len príznačné. Tá by bola išla do vlády aj s čertom - diablom, lebo Procházka bol nadržaný na moc za každú cenu. Ešte šťastie, že sa nakoniec pridal. Inak by sme tu mali Sulíkove odkmasnutie SR od EÚ a tým by sme možno nechtiac poslúžili aj Rusku. Aj keď Smer a SNS naozaj "nemusím", dúfam, že aj Bugár a Procházka nebudú v budúcej vláde "smrdieť" nadarmo.​ 

Vôbec ma nezaujímajú ich gazdovské reči, či ich "slúženie" občanovi. To nech si láskavo nechajú pre seba a pre svoje rodiny. Zaujímajú ma iba ich konkrétne činy v našej budúcej vláde! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?