Zemanova "Krížová cesta".

Autor: Ladislav Boršoš | 30.3.2016 o 17:46 | (upravené 30.3.2016 o 21:17) Karma článku: 3,61 | Prečítané:  199x

Smutná a zároveň grotestne symbolická veľkonočná aktivita prezidenta ČR Zemana. Jeho osobné a vrelé prijatie najväčšieho komunistického diktátora sveta z Číny bolo bezprecedentné. Prekonať ho môže už iba prijatie Kim Čong-un-a !!!

Pohľad na neho, ako sa strastiplne klátil po záhrade v Lánech, aby zasadil a detskou konvičkou pokrstil čínsko-české nadštandardné vzťahy, bol aj pre silné povahy dojímavý. Ešte šťastie, že tento "slušovický ležák", ako vystrihnutý z dôb Jelcina, nepadol 3 krát po ceste, ako Kristus. Nedvojak ma napadla nová verzia českej národnej piesne z roku 1945 - My Prahu nedáme, radší ji zbouráme. Jej novodobá verzia by mohla znieť nasledovne - My Prahu nedáme, radší ji prodáme. Už tam chýbali iba plyšoví maskoti stretnutia v nadľudskej veľkosti - Krteček a Panda...

Je najvyšší čas otvorene povedať, že Česi nám už po roku 1945 svojou náturou geopoliticky bránia pričleniť sa natrvalo k Západu. Keď vtedy u nich vyhrali komunisti a spojili sa s Moskvou, zabránili nám prijať Marshallov plán a stať sa súčasťou západnej Európy. Dnes, keď už sme plnohodnotnou krajinou EÚ platiacou Eurom, opäť nám Česi hádžu geopolitické polená pod nohy, vo forme rusofilnej a sinoidnej servilnosti, reprezentovanej momentálne starcom, ktorý patrí minimálne na geriatriu... Rovnaký scenár - Lebo peníze... A znovu Komunistický majestát... Chýbala už len spartakiáda na Strahove...

Mne je úplne jedno čo si robi ČR. Nie je mi však jedno, čo robí akákoľvek z členských krajín EÚ. A hlavne, keď s ňou susedíme. Je škoda, že nemáme navzájom vymenené územia. Čechov to vždy ťahalo ku komunizmu, nás na Západ. Dnes by sme sa veľmi radi pričlenili aj do spoločného štátu Európa. Máme jej menu, aj ostatné potrebné danosti. Ale medzi nami je znovu geopolitický klín, v podobe českého "pragmatizmu" a infiltrácia komunistických reminiscencií. Na jednej strane ich otvorený boj proti inej civilizácii migrantov a na druhej strane otváranie náruče ďalšej východnej civilizácie na najvyššej štátnej úrovni, navyše znovu komunistickej. " Holt, čeští intelektuálové to mají teď na mašli ".

Veľmi sa divím, že si Donald Tusk nepredvolal najvyšších predstaviteľov ČR na koberec do Bruselu. Asi len preto, že EÚ je ako vždy v minulosti impotentná. V opačnom prípade by mala okamžite takýchto okopávačov kotníkov vyzvať k opusteniu EÚ. Hlavne, keď prezident krajiny verejne pre médiá vyhlási, že doteraz bola ČR závislá od svojich priateľov a spojencov EÚ a NATO - čo už odteraz neplatí. To znamená, že prezident ČR Zeman im vyhlásil na Veľkonočný pondelok roku 2016 vojnu. Súhlasím, má na to plné právo, ale najprv by mal oficiálne požiadať o vystúpenie ČR z EÚ a NATO a stiahnuť z Hradu vlajku EÚ, ktorú tam hneď po svojom zvolení ostentatívne vycapil. Vôbec by som sa nedivil, keby tam namiesto nej niekedy v budúcnosti zaviala vlajka Číny, alebo Severnej Kórei.

A nič na tom nemení fakt, že Sobotka poletí tento týždeň žehliť Zemanove vyjadrenia do Washingtonu. Očakávam, že prezident Kiska zaujme oficiálny postoj k tejto geopolitickej hrozbe Slovenska. A tiež, že nová vláda SR stiahne na konzultácie svojho veľvyslanca z ČR. Mimochodom nechápem, prečo kvôli tzv. zahraničným investíciám v zanedbateľnej sume 8 % HDP ročného rozpočtu ČR boli robené takéto orgie, pretože ČNB intervenuje ročne voči českej korune niekoľkonásobne viac miliárd korún, ako sa zaviazala Čína preinvestovať v ČR za desať rokov. Jedine, že by platila nová svetová geopolitika.

A už vôbec nechápem, prečo vlastne bola na tento účel zneužitá defraudovaná vlajka Československa. Tá totiž patrí podľa zákona o zániku Federácie ČSFR z roku 1991 do depozitu. A vonkoncom nie k tej komunistickej čínskej, paradoxne vlajúcej od letiska Václava Havla, až na Hrad, kde on sám kedysi vládol. " To jsou ty paradoxy ". Dnes sa musí, chudák, obracať v hrobe. A čínsky Boh srandy sa len smeje... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?