9. Máj - Deň Európy

Autor: Ladislav Boršoš | 10.5.2016 o 0:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  121x

Manželka ma s tým poslala niekam. Že nech sa radšej starám o to, ako budeme zajtra platiť účty. Z ideí sa nikto nenažerie. Tie existujú len na to, aby sa národy a spoločnosť zjednotili. V záujme zachovania ich vlastnej existencie.

Dnes mi je smutno. Projekt Európy sa zdá byť zmarený. Naschváľ nehovorím o Európskej únii. Tá ešte ako - tak funguje. Podobá sa na starú prostitútku, ktorá všetkým dala, ale nakoniec ju aj tak odkopli. Žiaľ, správame sa presne podľa porekadla: "Keď dávajú, tak ber a keď bijú, tak utekaj". Zabúdame na to, že takýmto prístupom skončíme presne, ako tá spomínaná prostitútka. 

Projekt EÚ bol totiž iba pokus o zjednotenie Európy. Bola to len prvá fáza, naučiť národy Európy žiť v spoločnom priestore, zdieľať rovnaké hodnoty, menu a legislatívu. Logicky po tomto procese mal nasledovať druhý krok - a to vytvorenie spoločného štátu EURÓPA. Vyzerá to tak, že k tomu nemôže dôjsť kvôli neochote jednotlivých členských štátov, paradoxne závislých na tejto spoločnej EÚ.

Nebyť tzv. "aproximácie práva" a demaršov EÚ, tak dodnes vraždí naša štátna moc svedkov režimu. Našťaste sme sa za Dzurindu stali aspoň členmi EÚ a NATO. Dnes, bohužiaľ hlavne členmi V4. Táto postotalitná skupina kryptokomunistických krajín sa snaží torpédovať všetky civilizačné snahy EÚ. V4 Smeruje znovu do objatia Ruska. Žiadna EURÓPA, žiadna demokracia a tobôž nie civilizácia. Vyvstáva otázka, či je riadená tajnými službami Moskvy, alebo iba svojim primitivizmom. V každom prípade je to deštrukčný spolok, nehodný spoločnej idei EURÓPY.

Zbytočne sme na námestiach vybľakovali, že: " V jednote je sila". Dnes sa správame presne opačne. Neuvedujeme si, že ani v spoločnej EURÓPE by nám nikto nebral naše originálne vlastnosti, ani našu históriu, či kultúru. Správame sa ako pubertaci proti učiteľke. Najmúdrejší a nezávislí. Otázkou je, že dokedy. Ak vznikne z V4 nová Varšavská zmluva, tak sa môžeme znovu tešiť na "budúce svetlé zajtrajšky". A potom nech ma manželka neotravuje ako zaplatíme účty. Pravdepodobne rubľami, alebo jüanmi. Potom už bude znovu všetko jedno...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mesiac som žil v inteligentnej domácnosti. A takto to dopadlo

Moderná, zábavná a zaujímavá. Inteligentná domácnosť je ale drahá a slovenským príkazom zatiaľ nerozumie.

SVET

Rozhoduje sa o budúcnosti sveta, čo plánujú lídri (Globsec naživo)

Lídri, vojaci a odborníci sa rozprávajú o hrozbách.

SVET

Američania obkľučujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú lietadlové lode.


Už ste čítali?