Brexit? - No problem...

Autor: Ladislav Boršoš | 27.6.2016 o 16:00 | (upravené 27.6.2016 o 23:29) Karma článku: 3,17 | Prečítané:  192x

Žiaľ s poľutovaním sledujem, ako sú všetci tzv. "politickí lídri" a verejnosť vykývaní z Brexitu. Toľko strachu ešte Európa od čias II. svetovej vojny asi nezažila. Akoby nastal samotný bájny Armagedon a pritom o nič vlastne nejde.

To len vystúpil z EÚ "člen", ktorý tam nikdy v podstate ani nechcel byť, iba využíval svoju ekonomickú moc a vplyv. Tak isto ho Európa nezaujímala v r. 1938, ked podpísal pád Československa v Mníchove. Až keď išlo o ich vlastný krk a existenciu, tak sa pod vedením Churchila zmobilizovali hlavne na svoju záchranu. A neobstojí ani fakt, že VB stále doplácala na EÚ a preto Brexit. Len po prvom dni Brexitu padla £ natoľko, že podľa svetových ekonómov stratila VB viac, ako platila za 40 rokov členstva do Európskeho spoločenstva. 

Z toho plynie jedno poučenie. Do budúcej NOVEJ EURÓPY by mali byť prijímaní iba seriózni a lojálni členovia. A to len tí, ktorí platia Eurom. To je základ lojality, pretože splnili do bodky všetky vstupné podmienky a naozaj chcú byť súčasťou spoločnej EURÓPY. Ja by som dal rovnítko medzi EURÓPOU a Spojenými štátmi Európskymi. Nemôžete byť jej súčasťou a zároveň jej odporcom. Buď ste "tam", alebo mimo. To platí pre všetky štáty tzv. V4. Donedávna sme aj my boli IN, ale žiaľ odkedy Slovensko skočilo na lep tohoto zakomplexovaného zoskupenia balkánskeho typu a podalo žalobu na EÚ, tak začíname byť mimo. Oficiálne sme sa tak prihlásili k tým nacionalistickým krajinám, ako sú Česko, Maďarsko a Polsko. Ale oni, na rozdiel od nás neplatia Eurom, iba parazitujú na výhodách členstva v EÚ.

Áno, súhlasím, že by teraz nemali nasledovať žiadne tajné rokovania zástupcov zakladajúcich členov EÚ. Naopak, mali by byť verejné a suverénne. Práve oni by mali jasne povedať, čo ďalej s EURÓPOU. Byť na ich mieste to dnes vyjadrím nekompromisne: Buď chcete byť súčasťou NOVEJ EURÓPY, alebo si choďte po svojom. Vypíšte si referendá, či chcete ísť do NOVEJ EURÓPY a samozrejme platiť Eurom - bez akýchkoľvek pochybností do Spojených štátov Európskych. Už ten samotný názov obsahuje skutočnosť, že sa jedná o spoločenstvo štátov. To znamená, žiadne pseudo - komplexy, že by tým zanikla naša história, suverenita a pod. Akurát by sa tým vyradili rôzne nacionalistické a vyšpekulované štáty a zostalo by silné Európske spoločenstvo, alebo keď chcete, tak silné jadro NOVEJ EURÓPY.

Vážení, je to ako v súkromnej firme. Buď si budeme na prsiach pestovať hadov a tým pádom upadať, alebo ich vyrazíme a začneme prosperovať. Aby bolo jasné, ide o Sulíkovcov, Klausovcov, Orbánovcov, Kotlebovovcov, Kollárovcov, Le Penovcov, Farageovcov, Wildersovcov, Kaćinských a pod. Ani členstvo v golfovom klube nie je pre sedláka v gumákoch. Ten má iba dve možnosti - alebo sa prispôsobí, platí členské a dodržuje všetky dohodnuté pravidlá, alebo môže ísť znovu s chuťou suverénne okopávať repu.

Such is life...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?