Markovič a spol.,

Autor: Ladislav Boršoš | 9.8.2016 o 22:48 | (upravené 9.8.2016 o 23:01) Karma článku: 2,69 | Prečítané:  525x

Alebo demokracia na slovenský spôsob. Znovu chce rozhodovať ulica o tom, ako by mala vyzerať politika na Slovensku. A opäť sa do nej montujú tí istí obstárožní "umelci" Kňažko a Markovič, akoby im nestačila zašlá sláva za Mečiara.

Čítal som rozhovor s Markovičom v SME, že vraj preto sa hrabe na barikády pred Bonaparte, lebo mu Kňažko povedal, že tam "Treba ísť". Ďakujem pekne, keď už len toto je dôvod verejnej angažovanosti! Pritom sám Markovič v rozhovore vyhlásil, že chvalabohu, že sa Sulík nestal premiérom, lebo jeho politika v európskom parlamente je pre Slovensko kontraproduktívna a škodlivá.

Tak sa pýtam: "Načo potom ide Markovič miništrovať na Sulíkom riadenú a platenú akciu"? Komu chce poslúžiť, ak nie iba sebe? Ak je proti Sulíkovi, tak načo tam lezie verejne ho podporovať? To už sú naozaj Markovič s Kňažkom tak dementní a senilní, že si neuvedomujú svoje činy? Nevedia, že keď chcú povaliť túto vládu musí existovať reálna alternatíva? Obidvaja sú proti Sulíkovi, ale aj zároveň proti jestvujúcej vládnej koalícii. Keby sa im ju za výdatnej pomoci más podarilo povaliť, ich nenávidený Sulík by aj tak nemal s kým zostaviť novú vládu. Tak, kto by potom vládol, oni sami?

Pripadajú mi, ako kedysi podomoví cirkusanti. Len, aby ich bolo za každú cenu vidieť. Skočili na lep neukojenej opozícii a teraz sa strapňujú. Veľmi dobre vedia, že tu boli voľby a že dopadli s určitým rozložením politických síl. Aj to, že za daných okolností nemohla vzniknúť ani teoreticky iná vláda. Rovnako vedia, že náš demokratický systém je založený na vôli ľudu vyjadreného vo voľbách a nie niekde na ulici. Ak sa im tento systém nepáči, tak nech sa vysťahujú napríklad do Turecka, alebo do podobných režimov. Tam o politike rozhoduje armáda a ulica. Neobstojí ani argument, že lepšia by bola aj úradnícka vláda. Tá je totiž vždy iba provizórna, s výrazne obmedzenými kompetenciami, čo sa týka rozpočtu, čerpania eurofondov, prijímania zákonov a pod. A spoliehať sa na to, že dovtedy ľudia zmúdria a budú lepšie voliť v nových predčasných voľbách je absolútne naivné.

Je zbytočné maturovať nad tým, kto koho "zradil" a pod. Mimochodom, Bugár sa nikdy pred voľbami nevyjadril, že by nešiel so Smerom, takže nemohol nikoho zradiť. To len had Procházka sa definitívne vymedzil voči Smeru, aby to potom celé v delíriu na plese Spišiakov poprel. Ale to už je jeho klasika. S ohľadom na reálnu politickú situáciu je to už nepodstatné. Je po voľbách a máme vládu, akú sme si zvolili. Môžeme sa sťažovať akurát tak na lampárni, alebo u Svätého otca. A navyše neexistuje ani v náznaku žiadna konštruktívna opozícia. Nič, čo by momentálne a zmysluplne nahradilo túto koalíciu. Preto sa mi nechce rozumieť, načo sa dotyční páni takto strapňujú. Prečo vyliezajú až teraz, keď už koza zdochýňa?! Trochu mi to pripomína Majdan na Ukrajine. Aj tam vyliezli ľudia až po funuse, keď Janukovič nepodpísal dohodu s EÚ, namiesto toho, aby ho boli predtým svojimi masovými akciami k tomu donútili. Mohlo sa predísť masakrom s kopou mŕtvych.

Prečo títo naši bardi nevyliezli na barikády vtedy, keď náckovia zavraždili Tupého, keď nacionalisti zmlátili Hedvigu Malinovú a keď minister vnútra Kaliňák okamžite vyhlásil, že sa zmlátila sama a šikanoval ju celé roky po súdoch a po psychiatrii? Kde boli vtedy uvedení páni? Vtedy im to nevadilo? Ani to, že sa dlhé roky stavali trojnásobne predražené dialnice? Ani to, že všetok zisk z toho tiekol do vrecák a pokladnice smerákom? Nevadilo im ani to, že žiadna, ani najmenšia zákazka v tomto štáte sa nemohla za posledných 8 rokov zrealizovať bez súhlasu zo Súmračnej? Ani to, že oligarchiou riadená štátna mafia tu mala dve volebné obdobia eldorádo? Tak kde boli vtedy naši "revolucionári"? Robili si svoj biznis v Česku a politika na Slovensku ich až tak nezaujímala?

Vtedy si mali postaviť tribúnu na námestí SNP! V tom čase by to malo zmysel a získali by aj uznanie a obdiv inteligentnej verejnosti. Existovala totiž reálna opozícia, ktorú by to bolo v tom čase možno aj zjednotilo. Dnes je celý tento ich teáter trapný. Kvôli nejakému Baštrnákovi štrngať kľúčami prídu iba tí, ktorým nie sú jasné súvislosti a naopak, hecovať ich prídu len tí exoti, ktorí si chcú za ich pomoci vyštrngať nejaký profit.

Že si chce Markovič po nových predčasných voľbách znovu vrznúť v RTVS je ľudsky pochopiteľné. Ale, že by si chcel aj Kňažko znovu vrznúť v politike a založiť nové HZDS, tak to dúfam, že naozaj NIE!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zarábajú milióny na úkor štátu. Priekupníkov dreva sa nedarí odstaviť

Niektoré firmy, ktoré len skupujú drevo a posúvajú ho ďalej, majú s Lesmi SR uzatvorené nevypovedateľné zmluvy.

KOMENTÁRE

Starostlivosť vzorného hospodára

Podozrenie, že sa o milióny podelili, asi napadá kdekomu.

ŠPORT

Nechcel som, aby Nasťa odišla. Dnes to chápem, tvrdí jej brat

Ako je možné, že Kuzminová vyhráva, a naši nie, čudujú sa Rusi.


Už ste čítali?