Lipšicov Taliban

Autor: Ladislav Boršoš | 19.9.2016 o 23:23 | (upravené 20.9.2016 o 0:02) Karma článku: 1,82 | Prečítané:  310x

Smerácka televízia TA3 dala "láskavých" 30 minút Lipšicovi na to, aby sa mohol verejne vyjadriť za opozíciu k summitu 2016 a témam, ktoré trápia občanov. On žiaľ, svoj čas efektívne zneužil na posilnenie svojej vlastnej pozície...

Je totiž ideologicky zablokovaný. Tak isto, ako všetci jeho kolegovia, ktorí emigrovali z KDH. Toto silné hnutie som nikdy nemusel, ale bolo aspoň kotvou proti primitívnemu mečiarizmu. Žiaľ, dnes jeho vlastní utečenci otravujú slovenskú politiku v takom rozsahu, že je to až neúnosné. Len si spomeňme, ako najprv odpísali Čarnogurského a neskôr Hrušovského, či Fígeľa. 

Vytvorili si svoje vlastné straničky, aby uspokojili svoje egá. Zostali v nich Lipšic, Procházka a Hlina, ktorý teraz drží stráž v KDH a vyčkáva, kedy znovu príde jeho politická príležitosť. Asi, až keď znovu padnú Turci na Poniky. Potom nás zamuruje aj pred civilizáciou. Všetci sa zrejme budeme živiť z jeho farmy v Stupave. Táto politická garnitúra mi naháňa väčší strach, ako kedysi komunisti. Tí boli aspoň jasne čitateľní a predvídateľní.

V spomínanej relácii "V politike" Lipšic povedal, že Junker zastupuje európske záujmy a nie tie naše, slovenské. Skoro som dostal infarkt. Aké sú naše záujmy, ak nie európske?! Načo sme sa teda hrabali do Európy, keď nám nie sú jej hodnoty a záujmy vlastné?! Kľudne sme mohli naďalej zostať ruskou guberniou, tak, ako sa kedysi vyjadril Mečiar, že "keď nás nebudú chcieť na západe, pôjdeme na východ". Som si istý, že Lipšic, vtedy ako elév v politike určite tŕpol, či ho Dzurinda dostane do štruktúr EÚ. Prečo si nepoloží otázku, načo sme sa tak veľmi snažili do EÚ vstúpiť?

Dnes bohorovne prehlasuje, že je nám EÚ vlastne ukradnutá, lebo my si chceme budovať vlastný národný štát. Aký je potom rozdiel medzi ním, Sulíkom, Kotlebom a Dankom? Je mimoriadne zaujímavé, ako sa ortodoxný katolícky konzervtívec dokázal zbratať s pseudoliberálom Sulíkom, či populistom Matovičom, len preto, aby mohol znovu mútiť slovenskú politickú scénu. Predtým si navzájom nedokázali prísť ani na meno. To boli cirkusy, že Matovič je hyena, ktorá si nahráva svojich politických partnerov a že Sulík, ako liberál je jeho úhlavným nepriateľom!

Dnes stoja v jednom šíku pod oknami Fica, len preto, aby ho čo najskôr zvrhli. Ak sa im to podarí, okamžite roztočia svoje politické kšefty, bez ohľadu na "občana". Nebudú už ani párky, ani muzika. Ani žiaden Bašternák, ani Galanta. Jedine tak Gaľkova zbrojárska lobby a ovládnutie "spravodlivosti" vo svoj prospech. Už nebude žiaden problém ani s rokovacím poriadkom, ani s 20 minútovým poslaneckým embargom. Veď účel svätí prostriedky.

Som smutný z toho, že tu nie je civilizovaná pravicová náhrada za Dzurindu. Ten aspoň vedel, že bez EÚ sa nepohneme ani o krok. Žiaľ, jeho sme si úskoprso zlikvidovali. Teraz máme Fica, ktorý drísta jedno pred voľbami doma a druhé v EÚ, ako kedy sa mu to hodí. A opozícia osciluje v tom istom duchu a iba čaká na svoju korisť, ako sup. Tie isté nacionalistické postoje, tie isté primitívne argumenty. Európa je nanič, je neschopná a v podstate nás len otravuje...

To sme fakt tak naivní, že si myslíme, že sa bude bohatý Západ okolo nás točiť?! Že my, chudobné komunistické krajiny ho budeme neustále vydierať svojimi mindrákmi? A že oni to budú všetko platiť zo svojich daní?! Je mi z toho zle. Naša malosť a úbohosť presahuje ďaleko hranice EÚ. Celá V4 sa správa ako otravný adolescent, ktorého excesy musí EÚ strpieť, aby prežila. Bohužiaľ to bude trvať ešte veľa rokov. S takými exotmi ako sme my sa nedá absolútne nič konštruktívne dohodnúť.

Možno len tak posedieť na lodi a popiť buď pred summitom, alebo po ňom. Tak trochu vyvetrať stuchnutý Brusel. Bez neho by sme však boli úplne stratení, ako tie srnky medzi vlkmi. Ten bratislavský summit bol samozrejme o ničom. Bol to teáter, ako náhodou konaný presne v deň narodenín nášho vodcu. Európski lídri si tu len označkovali svoje územie a jediný záver, ktorý ma z neho zaujíma je, čo dostal Fico od predstaviteľov EÚ ako darček. Či to boli ešte drahšie hodinky do zbierky, ako tie povestné "od manželky". Ale napriek tomu si myslím, že projekt EÚ má zmysel, dokonca v ešte užšej spolupráci.

Tak ako, pán Lipšic & spol.? Stačí Vám náš malý romantický Taliban, alebo sa budeme naozaj snažiť byť súčasťou západnej EÚ? Ak áno, tak potom budú aj "Junkerove" európske záujmy rovnako záujmami Slovenska. V opačnom prípade si budeme dovtedy presadzovať iba tie naše, až znovu skončíme v objatí Ruska. Dúfam, že Vám to píšem zrozumiteľne. Žiaľ, práve som sa dozvedel o Vašej nehode. Je mi veľmi ľúto toho, čo sa stalo, ale nič to nemení na podstate napísaného.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?