"Programová konferencia" Smeru

Autor: Ladislav Boršoš | 24.10.2016 o 2:59 | (upravené 26.10.2016 o 18:49) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  292x

alias, ďalšie sociálne krmivo pre masy. Takto by sa dala zhrnúť nová účelová seansa našej štátotvornej oligarchie a žvásty jej predsedu. Na záver už len "prijaté" uznesenie a tlačová klaňačka možných potencionálnych páchateľov...

A že vraj odteraz bude Smer robiť politiku "s ľudskou tvárou". Týmto strana Smer verejne priznala, že doteraz robila politiku s tvárou sociálnej hyeny. Veľmi zaujímavá sebareflexia. Ešte aj Šaňo Dubček sa musí v hrobe obracať. Nielen preto, že ako naivný komunista naozaj veril, že socializmus sa dá reformovať, ale hlavne preto, že mu jeho birmovaný klon Fico ukradol slogan aj s celou jeho ideológiou.

Všetci komunisti a socialisti mali vždy jedno spoločné. Hnali na barikády lúzu a pritom si sami vegetili v pohodlí a v luxuse. Začalo to Leninovým švajčiarskym "exilom". Mal tam takú vilu v štýle art-deco, že keď som prvýkrát videl po revolúcii jej fotografie interiéru, skoro som odpadol. A k tomu obrovskú chránenú záhradu a služobníctvo. Tam sa mu počas dlhých rokov veľmi dobre písali fantazmagórie o rovnosti ľudstva.

Presne tak komunisti v roku 1948, kedy teroristickými a diverznými akciami podvratne prevzali v ČSR moc a okamžite skonfiškovali najluxusnejšie súkromné vily. Nasťahovali sa do nich tak isto, ako keď hitlerovci arizovali majetok bohatých židov. Zaujímavé, že socialistom nikdy neprekážal ten odporný okázalý luxus. Brali úplne všetko, čo im prišlo pod ruku. Skrátka, osobne v praxi vyrovnávali sociálne rozdiely medzi bohatými a chudobnými.

Potom sa nedivme, že aj naši socialisti "musia" robiť to isté. Po prvé, majú to vo svojich ideologických génoch a po druhé, ich vrcholní predstavitelia "musia" ukázať svojim súkmeňovcom, že majú navrch. Podobne sa zapelešil aj Mečiar v Elektre. Jednoducho identická politická DNA. Aký je rozdiel medzi Ficom v Bašternákovom megabyte a vyššie menovanými? Žiaden, všetci tak "musia" konať, aby sa vo svojej svorke udržali pri moci.

Novinári a opoziční politici sa podľa bývalého GP SR Trnku len "pregrciavajú" malichernosťami typu Matovičova živnosť, či Bašternákova DPH, zatiaľ čo im uniká podstata. A to, že ako postkomunistické krajiny V4 sme sa mentálne odtrhli od EÚ a že nám hrozí reálna hrozba začlenenia do zóny ruského vplyvu. Stačí, ak v USA predsa len "prekvapivo" vyhrá volby primitív Trump so svojim kapitálom a behom prvého obeda si s Putinom pri káve znovu rozdelia svet, tentokrát spolu s Čínou. Ani sa nenazdáme a opäť budeme maľovať debilné heslá " Na večné časy", navyše už aj v čajovom písme. Potom nám bohužiaľ nepomôže ani náš novodobý disident Kiska, ani Dalajláma, ani náš smerofilný neúspešný kandidát na šéfa OSN.

Česi sú už zase ako obyčajne pred nami o krok vpred. Nielen v tom, že sa ich vrcholní predstavitelia hromadne a verejne podložili Číne, ale aj v reálnej ekonomickej spolupráci s touto ríšou. Asi sa držia svojej povojnovej piesne v novodobej verzii: "My Prahu nedáme, radší ji prodáme". A o ich štátnom rusofilstve nie je potrebné sa ďalej rozpisovať. Maďari, tí sú tiež jasní. Tandem Orbán-Putin je až dojemne idylický. My ešte ako-tak formálne vajatáme medzi EÚ a Putinovým Ruskom, ale len do tej chvíle, dokedy vydrží Merkelová. Akonáhle ona padne, tak podľa Danka okamžite zoberieme náš osud do vlastných rúk a začneme si spravovať svoje záležitosti v "tomtom" štate - žiaľ asi znovu ako ruská gubernia. Jedine nacionalistické Poľsko, ako historický nepriateľ Ruska, bude ešte chvíľu odolávať vojenskému a politickému vplyvu.

"Programovej konferencii" Smeru neuškodila ani účasť nepozvanej zakladateľky a sociálnej milionárky z Bruselu. Prišla štylizovaná komplet v bielom, ako čistá Panna Orleánska. Možno si mala ešte zapliesť vlasy okolo hlavy do vrkoča. Tymošenková je však len jedna. Zrejme aj preto sa nekonala žiadna civilizačná revolúcia v Smere. Asi ju okamžite po odchyte spacifikoval sám šéf a s ľudskou tvárou jej poradil, aby neblbla, lebo veď ona vie, že on vie. A tak mohol na záver PK vyhlásiť, že v strane Smer je síce názorová demokracia, ale strana je znova jednotná ako mauzóleum. Takže novodobé socialistické heslo znie: "Milionári všetkých krajín, spojte sa!".

Len, aby nám tá Frau Merkel vydržala vo svojej funkcii aspoň do jej politického dôchodku. V opačnom prípade sa môžeme pripravovať na družbu s Bieloruskom, či so Severnou Kóreou. Ostatné "veľmoci" sú predsa jasné!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?