Kotlebova búda...

Autor: Ladislav Boršoš | 9.11.2016 o 19:22 | Karma článku: 4,30 | Prečítané:  259x

Médiá sú choré z toho, že si Kotleba kúpil akúsi búdu na Slovensku. Namiesto toho, aby rozoberali, prečo sa vôbec dostal do parlamentu so svojou fašistickou úderkou. Takto vyzerá naša úbohá slovenská žurnalistika. 

Pýtam sa, koho to zaujíma, v akej búde žije kotlebova strana? Viac ma zaujíma, prečo sa dostala táto strana do parlamentu a prečo získala toľko hlasov vo voľbách. Potom je už jedno, na čo mohla použiť svoj príspevok od štátu. Ak sú to peniaze na jej činnosť, tak nech si za ne kúpi aj takúto búdu a vôbec ma nezaujíma, či táto strana riadi svojich poslancov aj z podzemia. Keď už ho raz blbečkovia zvolili, tak nie je čo riešiť.

Naše médiá by sa mali radšej zaoberať príčinami a nie dôsledkami. Ak nie sú schopné včas odhaliť a popísať nebezpečenstvá ohrozujúce demokraciu, tak potom nech nevyplačkávajú nad dôsledkami, z toho vyplývajúcich. Je úbohé, že nás potom otravujú zbytočnosťami. Dnes je módou médií nazývať každú dedinskú dieru luxusnou vilou, len preto, aby vzbudili v masách závisť a odpor obyvateľstva k majetku. Je to prežitok socializmu, ktorý je vehementne živený primitívnym bulvárom.

Možno sa mýlim, ale médiá by mali formovať verejnú mienku. V demokratickej spoločnosti by mali prispievať k vytváraniu inteligentnej spoločnosti, založenenej na jej všeobecnej informovanosti a jej intelekte. Ak budeme neustále rozoberať Kotlebovu búdu, uniknú nám súvislosti. Aj také, že Danko okresáva postupne demokraciu na Slovensku, že si potichu upevňuje svoju politickú moc a že si za chvíľu sprivatizuje všetky dôležité inštitúcie. Zostaneme v bloku Putin, Orbán, Kaczynski, či Zeman, ako partia nacionalistov, ktorá nakoniec spoločne utopí ten nádejný projekt menom EURÓPA.

Ak k tomu pripočítame globálnu čínsku hydru, ruskú náruč či najnovšie aj americký sen, tak nás už nemusí vôbec zaujímať, v akej diere žije náš "národný hrdina". Potom už pôjde o samotnú podstatu našej demokracie. Žiaľ, toto naše úbohé médiá vôbec netrápi...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?