Kotlebova búda...

Autor: Ladislav Boršoš | 9.11.2016 o 19:22 | Karma článku: 4,30 | Prečítané:  245x

Médiá sú choré z toho, že si Kotleba kúpil akúsi búdu na Slovensku. Namiesto toho, aby rozoberali, prečo sa vôbec dostal do parlamentu so svojou fašistickou úderkou. Takto vyzerá naša úbohá slovenská žurnalistika. 

Pýtam sa, koho to zaujíma, v akej búde žije kotlebova strana? Viac ma zaujíma, prečo sa dostala táto strana do parlamentu a prečo získala toľko hlasov vo voľbách. Potom je už jedno, na čo mohla použiť svoj príspevok od štátu. Ak sú to peniaze na jej činnosť, tak nech si za ne kúpi aj takúto búdu a vôbec ma nezaujíma, či táto strana riadi svojich poslancov aj z podzemia. Keď už ho raz blbečkovia zvolili, tak nie je čo riešiť.

Naše médiá by sa mali radšej zaoberať príčinami a nie dôsledkami. Ak nie sú schopné včas odhaliť a popísať nebezpečenstvá ohrozujúce demokraciu, tak potom nech nevyplačkávajú nad dôsledkami, z toho vyplývajúcich. Je úbohé, že nás potom otravujú zbytočnosťami. Dnes je módou médií nazývať každú dedinskú dieru luxusnou vilou, len preto, aby vzbudili v masách závisť a odpor obyvateľstva k majetku. Je to prežitok socializmu, ktorý je vehementne živený primitívnym bulvárom.

Možno sa mýlim, ale médiá by mali formovať verejnú mienku. V demokratickej spoločnosti by mali prispievať k vytváraniu inteligentnej spoločnosti, založenenej na jej všeobecnej informovanosti a jej intelekte. Ak budeme neustále rozoberať Kotlebovu búdu, uniknú nám súvislosti. Aj také, že Danko okresáva postupne demokraciu na Slovensku, že si potichu upevňuje svoju politickú moc a že si za chvíľu sprivatizuje všetky dôležité inštitúcie. Zostaneme v bloku Putin, Orbán, Kaczynski, či Zeman, ako partia nacionalistov, ktorá nakoniec spoločne utopí ten nádejný projekt menom EURÓPA.

Ak k tomu pripočítame globálnu čínsku hydru, ruskú náruč či najnovšie aj americký sen, tak nás už nemusí vôbec zaujímať, v akej diere žije náš "národný hrdina". Potom už pôjde o samotnú podstatu našej demokracie. Žiaľ, toto naše úbohé médiá vôbec netrápi...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minister, ktorý robí zmeny a potom ich koriguje. Tomáš Drucker

Napriek istému sklamaniu nemálo odborníkov vraví, že Drucker by mohol byť najlepším ministrom zdravotníctva, akého Smer doteraz postavil.

KOMENTÁRE

Drucker je v polčase. Prečo má šancu vydržať ďalej

Kasting na nového ministra zdravotníctva sa tentoraz zrejme neuskutoční.


Už ste čítali?