Trump's "Erection 2016"...

Autor: Ladislav Boršoš | 13.11.2016 o 23:40 | (upravené 14.11.2016 o 21:49) Karma článku: 2,93 | Prečítané:  230x

Voľby "prekvapivo" vyhral Trump. Zrejme, ako prvé nechá vyzlatiť Biely dom, potom si s Putinom sadne na kávu a spoločne si rozdelia vplyv vo svete, následne uzavrie drogovú cestu z Mexika do USA a začne sa venovať stavu ekonomiky.

Komentovať jeho osobnosť je rovnako zbytočné, ako predpovedať počasie. V princípe sa jedná o egocentrickú bytosť, poznačenú extrémnym narcizmom. Žiadna jeho osobnostná črta nestojí za akúkoľvek pozitívnu zmienku, okrem jeho živočíšnej snahy o úspech za každú cenu. V tomto ohľade je Trump až obdivuhodne odolný.

To, že Trump vyhral voľby, nie je iba jeho zásluha. Stačilo mu, že vôbec existoval. Na post prezidenta USA ho vyniesli okolnosti, spojené so slabosťou jeho predchodcu. Barak Obama mal obrovskú šancu stať sa výrazným prezidentom. Verilo mu veľké množstvo ľudí, nielen černosi, či hispánci. Mal aj moje sympatie. Žiaľ čiastočne sklamal, lebo si neuvedomil, že je prezidentom najsilnejšej mocnosti na svete a že sa má podľa toho aj správať. 

Takáto veľmocť nemôže získavať sympatie svojich obyvateľov a svetovej verejnosti sťahovaním vojsk z oblastí, v ktorých konflikty sama spôsobila. Naopak, práve tam musí nasadiť všetky potrebné sily, aby napravila chyby svojich predchodcov. Obama, ako "peacemaker" to však nedokázal. Možno aj preto, lebo mu hneď po jeho zvolení Nobelov výbor udelil Cenu za mier. Tým mu evidentne zviazal ruky v globálnej politike a on už potom mohol iba "kúriť a svietiť", ako by povedal jeho socialistický súpútnik Fico.

Trump nastavil zrkadlo tzv. politickej korektnosti, prehnaným ľudským právam a kvótam žien. Bohužiaľ svojim primitívnym spôsobom - ale to je už iná story. Poslal do čerta všetkých vyplačkávačov, ako aj zkorumpované ľavicové médiá a predvolebné agentúry. Tie si teraz môžu utrieť sopeľ a spytovať si svoje svedomie. Systém globálnej mediálnej moci si už zaslúžil dostať po nose. Hlavne preto, že neustále podliezal masám, bez ohľadu na ich kvalitu a výnimočnosť. A aj preto, že účelovo zavádzal v prieskumoch verejnosť s jasným zámerom ovplyvniť výsledky volieb v USA. Mimochodom, rovnako aj u nás v ostatných parlamentných voľbách.

Na rozdiel od vrcholných predstaviteľov SR nie som preto vôbec prekvapený z výsledkov volieb v USA. V júli 2016 som písal v blogu http://borsos.blog.sme.sk/c/429407/god-bless-america.html, že by nebolo rozumné voliť tandem Clinton. Tento ich klan vyčerpal všetky svoje politické aj ľudské možnosti na to, aby mal morálne právo získať úrad prezidenta USA. Napokon, bolo by trápne, keby Hillary zasadla do tej istej Oválnej pracovne, kde osobne zlyhal jej manžel. Neviem si predstaviť, ako by pri denno-denných spomienkách na túto delikátnu situáciu riadila Ameriku a tým aj celý svet. A medzitým by sa jej Bill potuľoval ako duch po Bielom dome...

Nie som vôbec vytešený z Trumpovho víťazstva a len čas ukáže, čo to vlastne Američania stvorili. Všetko nasvedčuje tomu, že svet sa "zopsul" a generuje exotov typu Trump, Putin, Orbán, Kaczyński, Zeman a pod. Zostáva len dúfať, že nájdu spoločnú reč a neuvrhnú nás do skazy, ako ich predchodcovia pred 77 rokmi.

GOD BLESS US ...

  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?