Lajčákoviny...

Autor: Ladislav Boršoš | 23.11.2016 o 23:47 | Karma článku: 9,95 | Prečítané:  343x

Človek by aj slzu uronil nad charakterom nášho ministra ZV po jeho tlačovke. Ak myslí vážne to, čo hovorí, tak je rovnako naivný, ako dievčina, ktorá ho otvorene napadla. Ešte, že má tak oddaného premiéra, ktorý sa ho zastane...

Tento náš najčistejší minister je osočovaný z nekalých úmyslov, že vraj spreneveril verejné peniaze. Podľa nášho dvojnásobne kľudného premiéra to celé spôsobili novinári - "špinavé protislovenské prostitútky". Kedysi boli podľa neho novinári iba hyeny, alebo prostitútky. Dnes už sú aj špinavé a protislovenské. Nuž, čo sa dá robiť, aj pán premiér sa predsa len vyvíja a ide s dobou. Veď, čo je on horší od Trumpa, ktorý používal slovník búrana a stal sa bez problémov prezidentom USA?!

Poďme však k podstate veci. Na Predsedníctvo EÚ vraj bolo "vyčlenených" 70 mil. €. Nikto nevie kto a na základe čoho stanovil túto bulharskú konštantu. Asi bola vopred odhadnutá korisť, ktorú si bude možné rozdeliť. Niektoré prostriedky objektívne zožerie organizácia Predsedníctva, zbytok bol plánovaný ako vata pre verných. Verejne obstaraných bolo doteraz za 8 mil. €. Ministerstvo vraj ušetrí z plánovaného rozpočtu 10%, t.j. 7 mil. €. Z toho vyplýva, že na kešovku - čiže bez VO bolo plánovaných okolo 55 mil. €. No a nechaj to ležať na ulici, respektívne prepadnúť...!

Dnes už nikoho nezaujíma, že nám bolo Predsedníctvo EÚ pridelené v r. 2005, čítate dobre! Lajčák však bol v roku 2016 v "časovej tiesni" a preto obstarával bez VO. A ako na potvoru práve mesiac pred voľbami 2016. Úprimne povedané nič iné ani urobiť nemohol, iba zraziť päty a zorganizovať tieto megaorgie. Vôbec ho neupodozrievam, že sa na Predsedníctve nabalil, na rozdiel od Vondru v ČR. On len splnil želanie Fica a šéfa propagandy, aby zlepšil preferencie Smeru pred voľbami. Veď aj pred médiami sa najprv vyslovil, že Ťapákovú mu poslal Fico. Potom to na tlačovke poprel, ale to už nie je podstatné. Z celého je úplne jasné, že tu sa nejedná o osobnú, ale politickú korupciu. Strana Smer iba logicky využila príležitosť rehabilitovať sa pred Európskou Úniou kvôli svojej predvolebnej migračnej rétorike a týmto megalománskym projektom chcela zalepiť oči pozvaným najvyšším bruselským lídrom.

Nič nového pod slnkom. Aj v Amerike to tak podobne funguje. My sa tu hráme na čistokrvných a tam, v kolíske demokracie minuli kandidáti na prezidenta 2 mld. USD. Konkrétne Clintonová 1,2 mld. USD a Trump 800 mil. USD. Ak si niekto naivne myslí, že sponzori im tieto obrovské prostriedky poskytnú len tak pre ich modré oči, tak sa veľmi mýli. Títo mecenáši si ich v budúcnosti dvojnásobne vyberú aj s úrokami. A nič to nemení na fakte, že sú oficiálne známi a zaregistrovaní. Rovnako, rodinkárstvo tam nehrá žiadnu rolu. Trump kľudne zamestná v exekutíve celú svoju početnú suitu, bez mihnutia oka. Ponechá si aj svoj biznis a ešte svoje impérium patrične rozšíri. To len pre vysvetlenie, prečo aj naši vládnúci politici musia vytvárať priestor pre svojich predvolebných podporovateľov. Skrátka, dlhy a vďaka sa v politike musia platiť. A nezmení to žiadna naivná dievčina, či jej podobné médiá, alebo politici.

Lajčák nie je nepopísaný list. Má svoju minulosť a ani teoreticky nemôže byť čistý. Študoval v Moskve na ich prestížnom špiónskom inštitúte, zaplietol sa s Komunistami a nakoniec aj so Smerom - nie so Sociálnou demokraciou Slovenska. Je to podobná zvieracia kazajka, v akej bol Alexander Dubček pred ním. Nemôže sa preto hrať na čistého politika západného typu. Logicky, že musel podľahnúť tlaku kumpánov a mecenášov Smeru, čím len potvrdil svoju rolu balkánskeho politika. A to, že má "srdce a rozum", len potvrdzuje, že je mužom na svojom mieste. Preto sa ho tak vehementne zastal aj pán premiér. V princípe tu kartely typu Kostka, Evka, Anka a pod. diktujú politiku, ale na rozdiel od Trumpa nie sú otvorene priznávané. Lajčák ani teoreticky nemohol decentným štýlom zúradovať Predsedníctvo EÚ. Všetci sme už zabudli, ako sa oslavovali gule Svätoplukovho koňa na Hrade?!

Zbytočne teraz Lajčák omieľa, že neporušil žiaden zákon. Veď už aj staré slovenské príslovie hovorí, že: "Nebude zo psa slanina..." a ja len dodávam, že ani z Lajčáka novodobý Štefánik... Napriek rozhorčeniu pána Premiéra SR.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Most nepodporí návrh Smeru o odchodoch do dôchodku

Smer sa pri návrhu zákona o budúcich dôchodkoch obráti na opozíciu.

DOMOV

Meno Kaliňákovej asistentky sa objavuje pri kauzách

Priezvisko Zuzany Pisoňovej sa viackrát objavuje v kruhu kamarátov exministra.


Už ste čítali?