Ötzi vyhral voľby...

Autor: Ladislav Boršoš | 6.12.2016 o 0:23 | (upravené 6.12.2016 o 1:36) Karma článku: 1,14 | Prečítané:  191x

Inak povedané Rakúšania si vo svojich voľbách prezidenta zachovali rozum. Niet sa im čo diviť, lebo patria medzi krajiny s najvyššou životnou úrovňou v Európe. Načo by siahali po pofidérnych populistických radikálnych riešeniach?

Z tohto pohľadu je voľba Van der Bellena absolútne logická a neprekvapivá. Rovnako to bude aj s Merkelovou v Nemecku, aj keď pesimistické kuvičie hlasy predpovedajú jej pád. Je to iba zbožné želanie patologických a nacionalistických euroskeptikov. Mohli by sme sa dlho baviť o tom, či je projekt EURÓPY ľavicový, alebo pravicový. V tomto prípade to nehrá žiadnu rolu. Podstatné je, aby nenastal spätný proces návratu k jednotlivým národným štátom, obohnaným ostnatým plotom a izolovaným v tomto civilizačnom priestore vlastnou menou a colnými bariérami.

EURÓPA bytostne potrebuje spoluprácu a nie vzájomné súperenie a dobiehanie. Musíme si uvedomiť, že možno nikdy nebudeme mať rovnaké platy a dôchodky, ako Nemci. Rovnako tak, ako ich nebudú mať ľudia v Prešove tak isto vysoké, ako v Bratislave. Je to jednoducho dané demografiou, vzdelaním a tiež geografiou. Namiesto toho, aby sme boli vďační za našu centrálnu polohu v Európe, vyplačkávame, že druhí sa majú lepšie. Nikdy v histórii Slovenska sme sa nemali tak dobre, ako dnes. Po všetkých stránkach, či už ekonomiky, zdravia, služieb a pod. V podstate sa takmer všetkým Slovákom splnilo všetko, pre čo štrngali kľúčami na námestiach. Stačí si to iba uvedomiť...

Dnes je moderné hlásať pesimizmus. Voliči sú zblbnutí politikmi a médiami, ktoré ich strašia do špiku kosti. Ľudia si neuvedomujú, že si ich títo omotávajú okolo prsta v strachu, ktorý v nich cieľavedomo vyvolávajú. Konkrétne na Slovensku je vraj v prieskumoch prvoradá bezpečnosť pred ekonomikou. Takúto blbosť som počul od predstaviteľov politiky z najvyšších miest. Je to presne, ako s tým Ötzim v nadpise. Všetci sa ho boja, ale nikto ho nevidel. Rovnako je to aj s migrantmi na Slovensku. Nikto ich tu nevidel, ale všetci tu majú z nich hystériu. Kedysi to bolo tak isto v Žiline s Maďarmi. Keď bol Slota vo vláde, tak žilinčania hysteričili, že nás Maďari obsadia a pod. Dnes sú vo vláde spolu so SNS a nič sa nedeje. Takto podobne by mala vyzerať EURÓPA.

Žiaden prekonaný projekt rozhadzovačnej a byrokratickej Európskej "Únie", ale efektívnej EURÓPY, založenej na pravicovej liberálno - ekonomickej spolupráci krajín, platiacich tvrdou menou s názvom €. Bez nálepkov "národných ekonomík", bez nacionálnych ambícií. Nikto nám naše tradície nechce vziať, ani nám ich nezoberie. Možno iba niektorým úbohým politikom ich vlastné ego. Je potrebné si uvedomiť, že aj nadnárodné korporácie "fúzujú" z dôvodu väčšieho vplyvu. Prečo by tak nemali robiť štáty, ktoré sú na jednej spoločnej lodi nazývanej EURÓPA? Boli by sme sami proti sebe, ak by sme podľahli vplyvu Trumpa, Orbána, Szydlovej, Klausa, Zemana a pod. Sú to všetko egomaniaci, bažiaci po vlastnej sláve, zapísanej do učebníc dejepisu.

Zdá sa mi, že takýto koncept EURÓPY by si mali inteligentní a zodpovední politici osvojiť. Dokonca si myslím, že by s touto ideou mohla nová pravicová strana na Slovensku "paradoxne" vyhrať voľby. Chcelo by to však osvietených partnerov v zdochýňajúcej a nefunkčnej EÚ a uvedomelosť občanov Slovenska. Asi som predsa len rojko...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Most nepodporí návrh Smeru o odchodoch do dôchodku

Smer sa pri návrhu zákona o budúcich dôchodkoch obráti na opozíciu.

DOMOV

Meno Kaliňákovej asistentky sa objavuje pri kauzách

Priezvisko Zuzany Pisoňovej sa viackrát objavuje v kruhu kamarátov exministra.


Už ste čítali?