Politická nekorektnosť...

Autor: Ladislav Boršoš | 13.12.2016 o 1:48 | (upravené 13.12.2016 o 8:49) Karma článku: 13,91 | Prečítané:  961x

Fico nás k nej vyzval na Sneme v Prešove, takže si už nemusím dávať servítku pred ústa. Vraj máme konečne nazývať veci pravými menami. Už nie je potrebné kamuflovať svoje názory a môžem mu to napísať natvrdo, tak, ako si to želá.

Náš premiér je SOCIOPAT. Nijako inak sa nedá popísať jeho osobnosť. Všetky jeho drísty o sociálnej spravodlivosti sú len zahmlievaním faktu, že mu od začiatku jeho kariéry v KSS išlo iba o ukojenie osobného ega. Celý Smer od svojho vzniku bola jedna účelová banda, ktorá sa chopila príležitosti, rozkradnúť zbytky ekonomiky po Mečiarovi. Pozbierali jeho primitívnu voličskú lúzu, aby položili základy svojho fungovania. Tento supergang nemal nikdy nič spoločné so sociálnou demokraciou. Logicky preto zpočiatku hlásali akúsi tretiu cestu, lebo si videli do svojho svedomia. Dnes sa darmo Flašíková hrá na sociálnu demokratku. Zakladala túto zberbu, tak nech dnes neotravuje ľudí svojimi výčitkami svedomia.

Vôbec mi nevadí, že si ulievajú zo štátnych zákazok. To robili aj modré vlády a budú to robiť aj tie nasledujúce. Ak je to v "slušnej" norme, tak nech. Nehrajme sa na čistokrvných. Väčšina agilkov, čo idú do politiky, tam ide s ambíciou prilepšiť si. Nielen u nás, ale aj všade vo svete. Nemusíme sa kvôli tomu hádzať o zem. Je demokracia a kľudne môžete aj vykradnúť banku. Máte na to právo. Ak vás však chytia, dostanete 10 rokov natvrdo. To isté by malo platiť aj o politikoch. Nech si kľudne kradnú, ak sa neboja. Problém je v tom, že ich nemá kto chytiť. A to je vec, ktorá by sa mala riešiť. Všetko je to totiž o skorumpovaných sudcoch, ktorí tu majú štát v štáte. Darmo im polícia predloží dôkazy. Tieto postkomunistické šedivé "eminencie" nakoniec vždy rozhodnú, že skutok sa nestal.

Na rozdiel od politológa p. Horského, ktorého si mimochodom vážim, ma zamrazil výrok predsedu vlády, ktorý vyhlásil vojnu novinárom a Rómom. O novinárov nemám žiadnu starosť, oni túto vojnu napokon bez problémov aj tak vyhrajú. Horšie je to s bezbrannou menšinou Rómov. Vedome píšem, že bezbrannou, aj keď dobre viem, koľko problémov táto komunita znamená pre našu spoločnosť. Vôbec ma nezaujíma, že si chce Fico zvýšiť preferencie na úkor Danka, či Kotlebu. Ale jeho rétorika je úbohosť sama o sebe, ak útočí na najzranitelnjšiu vrstvu, ktorá nemá vzdelanie, ani príležitosť na to, aby sa mohla zaradiť do spoločnosti. Povedzme si to otvorene, nedávame Rómom ani minimálnu šancu na ich realizáciu. Samozrejme, že na druhej strane sú medzi nimi retardi, ktorí nebudú nikdy robiť. Podobne, ako černosi v Amerike. Ale vieme si my vôbec predstaviť Róma ako prezidenta?

Predseda vlády sa nasral a povedal nám, že si bude robiť čo chce a všetci si máme zavrieť hubu. On, socan a komunista nám ide diktovať, ako sa máme správať v kapitalizme. Vládne nám tu už 10 rokov len kvôli svojim primitívnym voličom a ich prisluhovačom. Áno, aj o tom je demokracia. A bude tu vládnuť ďalej, pokiaľ si pravica neuvedomí, že niet inej cesty, iba spolupráca. Žiaľ na pravom politickom spektre neexistuje žiadna alternatíva, ani v teoretickej podobe. Trápne pokusy bývalého KDH-ka Rybníčka, alebo SDĽ-áka Štefunka sú len slabou náplasťou. Nikto s nikým nechce spolupracovať, lebo mu to jeho ješitnosť nedovolí. A preto sa Fico môže realizovať spôsobom, ktorý pripomína oligarchiu na Ukrajine, alebo v Rusku. Potom nie je vôbec podstatné, čo drísta. Podstatné je, že nemáme alternatívu a že sa v kritickej situácii môžeme ľahko ocitnúť na periférii demokratickej civilizácie.

PS: Pán Premiér, ešte stále chcete politickú nekorektnosť? Ok, tak môžem pokračovať ďalej...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Most nepodporí návrh Smeru o odchodoch do dôchodku

Smer sa pri návrhu zákona o budúcich dôchodkoch obráti na opozíciu.

DOMOV

Meno Kaliňákovej asistentky sa objavuje pri kauzách

Priezvisko Zuzany Pisoňovej sa viackrát objavuje v kruhu kamarátov exministra.


Už ste čítali?