"Make Europe Great Again"...

Autor: Ladislav Boršoš | 23.1.2017 o 1:48 | (upravené 23.1.2017 o 10:43) Karma článku: 6,82 | Prečítané:  175x

Je jasné, že politika sa mení. Všetko smeruje k tomu, že kto si uchmatne viac, ten bude mať väčšiu váhu v globálnom meradle. Momentálne je to o väčích guliach a o väčšom apetíte. A je úplne jedno, či je to v Rusku, alebo v USA...

Dnes vidíme v reálnom čase, ako sa mení tvár sveta. V stredoeurópskych podmienkach to začalo nástupom Babiša k moci. Nezáživný blbeček s ŠTB-áckou minulosťou vybudoval svoje impérium na ekonomicko - mediálnej stratégii a tým zlikvidoval zbytok demokratickej opozície.

Podobne Trump. Podnikateľ, zavesený na bankách s dlhom 2 mld.$, oblbujúci celý svet. Ak by ste vy dlžili banke 1000 €, skončíte pod mostom. Ale ak máte dlh v miliardách $, tak je to globálny problém bánk a vy sa môžete kľudne uchádzať o úrad prezidenta USA. Je to zvrátená logika primitívneho a bezohľadného egocentrizmu, posväteného voľbami a systémom moci.

Pravdu povediac, nie Trump je vinný. On len robil a robí to, čo mu umožňujú zákony jeho krajiny a jeho voliči. Darmo bude polovica Ameriky protestovať proti jeho zvoleniu. Jednoducho vyhral voľby a ostatní musia stiahnuť chvost. Tí, ktorí ho nevolili budú nostalgicky smútiť za Clintonovou, tí ktorí ho volili budú o 4 roky plakať, aj keď dnes o tom ešte nevedia.

Doteraz totiž bieli Yenkees nariekali v krčmách pri pive, že zo sociálnych dávok sa nedá vyžiť a že systém im neumožňuje sa realizovať. Od zúrivosti vždy rozstrieľali vypité plechovky piva, z nich nakúpené. Odteraz budú musieť makať. Trump im sľúbil v inauguračnom prejave, že postaví mosty, cesty, železnice a pod. Zároveň povedal, že neznesie žiadnych imigrantov a že ich vyženie z Ameriky.

Ľutujem všetkých Trumpových voličov, zvyknutých na americký veget. Pre nich nastanú krušné časy. Budú hrdlačiť na nový americký sen, bez ohľadu na ich vek a profesiu. Svoje kolty si môžu uložiť do vazelíny a vytiahnuť lopaty. Ich novodobý otec vlasti totiž povedal, že "Make America Great Again". V princípe sľubuje svojim bielym voličom iba pot a slzy. Som zvedavý, dokedy mu to vydrží, lebo cowboy Yenkee makať nechce. Ten chce len držať mexikána, či portorikánca pod krkom.

Rovnako všetky tie tzv. ľudskoprávne protesty proti zvoleniu Trumpa sú trápne a zbytočné. Podobne, ako keď sme si my zvolili Mečiara. Jednoducho s tým musia žiť a vysporiadať sa s tým. Amerika vždy bola silnou demokraciou, tak nech aj dnes ukáže, že má na to. Žiadne urazené ženské spolky ju nezachránia. Darmo žiarlia na Trumpovu "suitu". Jeho natvrdlé krásavice budú iba veľmi príjemnou kulisou Bieleho domu. A zrejme toto nemôžu ľudskoprávne aktivistky z nenávisti rozdýchať.

Bez ohľadu na zloženie Bieleho domu je jasné, že sa máme konečne starať sami o seba. Možno nás aj tento americký kopanec privedie k rozumu a začneme sa ako Európania správať zodpovednejšie v tomto geopriestore. Jasne povedané, kto chce, nech z EÚ odíde a kto chce zostať, ten by mal dať všetky sily do spoločného systému EÚ, podobne ako Trump do USA. Všetko zlo je na niečo dobré a nezostáva len dúfať, že voľby v Amerike aktivujú jednotlivé štáty EÚ k väčšej súdržnosti a vzájomnej spolupráci.

God bless EUROPE !!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?