Politika je sviňa...

Autor: Ladislav Boršoš | 14.2.2017 o 2:50 | Karma článku: 3,79 | Prečítané:  181x

Hlavne tá celosvetová a tým pádom aj tá naša - európska. Nemecko ťahá ekonomiku celej EÚ, otázkou je, dokedy. Ak budú všetky štáty EÚ neustále prskať a brojiť proti projektu zjednotenej Európy, tak aj Nemcom raz dôjde trpezlivosť.

Žiaľ, potom všetkým vyrývačom konečne svitne, ako sa mali za EÚ dobre. Hlavne krajinám V4, ktoré jej fondy vyžierali 25 rokov. Bez týchto peňazí by nebol opravený ani jeden chodník. Dokonca aj z fondov pre národné kultúry môžeme dodnes ujúkať za peniaze daňových poplatníkov bohatších západných krajín EÚ.

Že prečo to píšem? No preto, že sa môže veľmi ľahko stať, že Merkelová zhasne a nastúpi Schulz a s ním aj socani v celej nemeckej štátnej správe. Potom samozrejme "sociálne" zamestnávanie na všetkých úrovniach ich kamarátšaftu a neskôr zoštátnenie najväčších ťahúňov nemeckej ekonomiky. Je to len krôčik k tomu, aby zdochol pes v EÚ a aby ekonomicky vyhrala Čína a Amerika.

Puťovi, Truhlíkovi, aj Si-Ťingovi takýto scenár vyhovuje. Urobia všetko pre to, aby ich hackeri týmto spôsobom ovplyvnili výsledok volieb v Nemecku. Ak sa im to podarí, tak je absolútne jedno, či vo Francúzsku vyhrá voľby Le Pénová, alebo nejaký odtrhnutý ľavicový vagón Macron. Jednoducho, najsilnejšia "trojka" si rozparceľuje svet podľa svojich záujmov.

Z toho vyplýva jediné. Európa by sa mala ako celok veľmi rýchlo spamätať, zabudnúť na parciálne nacionalistické záujmy jednotlivých miništátikov a začať konečne konať. Jej predstavitelia by mali otvorene povedať, že kto nie je s nami, je proti nám. Komu sa v EÚ nepáči nech čo najskôr vypadne a ten, kto chce zostať, musí prijať spoločnú menu, obranu, zahraničnú politiku, ako aj dane. Až potom sa môžu niekedy v budúcnosti vyrovnávať regionálne=štátne rozdiely. Aj za cenu spoločnej vlajky a hymny. 

Iná racionálna cesta neexistuje. Možno ešte nejaký Sulík, Danko a Kotleba snívajú o nezávislosti Slovenska len preto, lebo im z topánok trčí slovenská voňavá slama...

   
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Anarchisti, hackeri či liberáli? Prečo Česi volili Pirátov

Pustite nás na nich, vyzývala Pirátska strana. Sťahovanie filmov teraz menia za transparentnosť.

Nová kniha Michala Havrana: Obesíme ťa

Denník SME pripravil v utorok 24. októbra špeciálne vydanie. Kúpite ho v stánkoch s knihou Michala Havrana za 3,99 €.

PLUS

Zázračný návod na úspech bol podvod

Chcete zvýšiť šance pred pohovorom? Už neplatí to, čo kedysi.


Už ste čítali?