Politika je sviňa...

Autor: Ladislav Boršoš | 14.2.2017 o 2:50 | Karma článku: 3,79 | Prečítané:  192x

Hlavne tá celosvetová a tým pádom aj tá naša - európska. Nemecko ťahá ekonomiku celej EÚ, otázkou je, dokedy. Ak budú všetky štáty EÚ neustále prskať a brojiť proti projektu zjednotenej Európy, tak aj Nemcom raz dôjde trpezlivosť.

Žiaľ, potom všetkým vyrývačom konečne svitne, ako sa mali za EÚ dobre. Hlavne krajinám V4, ktoré jej fondy vyžierali 25 rokov. Bez týchto peňazí by nebol opravený ani jeden chodník. Dokonca aj z fondov pre národné kultúry môžeme dodnes ujúkať za peniaze daňových poplatníkov bohatších západných krajín EÚ.

Že prečo to píšem? No preto, že sa môže veľmi ľahko stať, že Merkelová zhasne a nastúpi Schulz a s ním aj socani v celej nemeckej štátnej správe. Potom samozrejme "sociálne" zamestnávanie na všetkých úrovniach ich kamarátšaftu a neskôr zoštátnenie najväčších ťahúňov nemeckej ekonomiky. Je to len krôčik k tomu, aby zdochol pes v EÚ a aby ekonomicky vyhrala Čína a Amerika.

Puťovi, Truhlíkovi, aj Si-Ťingovi takýto scenár vyhovuje. Urobia všetko pre to, aby ich hackeri týmto spôsobom ovplyvnili výsledok volieb v Nemecku. Ak sa im to podarí, tak je absolútne jedno, či vo Francúzsku vyhrá voľby Le Pénová, alebo nejaký odtrhnutý ľavicový vagón Macron. Jednoducho, najsilnejšia "trojka" si rozparceľuje svet podľa svojich záujmov.

Z toho vyplýva jediné. Európa by sa mala ako celok veľmi rýchlo spamätať, zabudnúť na parciálne nacionalistické záujmy jednotlivých miništátikov a začať konečne konať. Jej predstavitelia by mali otvorene povedať, že kto nie je s nami, je proti nám. Komu sa v EÚ nepáči nech čo najskôr vypadne a ten, kto chce zostať, musí prijať spoločnú menu, obranu, zahraničnú politiku, ako aj dane. Až potom sa môžu niekedy v budúcnosti vyrovnávať regionálne=štátne rozdiely. Aj za cenu spoločnej vlajky a hymny. 

Iná racionálna cesta neexistuje. Možno ešte nejaký Sulík, Danko a Kotleba snívajú o nezávislosti Slovenska len preto, lebo im z topánok trčí slovenská voňavá slama...

   
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Matúša Krčmárika

Je koniec, Turecko už do Európy nepatrí

Erdogan si neposilnil moc, aby sa jej vzdal.

BRATISLAVA

Výmer dane za byt chodí cez Slovensko.sk. Polovica ľudí ho nečíta

Problém je v nastavení notifikácie.

PLUS

Trojky vznikli náhodou. Experiment zmenil celý basketbal

Hráči trojkový oblúk odmietali.


Už ste čítali?