Emmanuel Macron

Autor: Ladislav Boršoš | 14.6.2017 o 22:04 | (upravené 15.6.2017 o 0:26) Karma článku: 2,97 | Prečítané:  219x

Mladíček, o ktorom predtým nikto nič nepočul. Prezidentom ho "urobila" jeho manželka Brigitte. Cerchez la femme - hovorí známe francúzske príslovie. Pre analfabetov to v preklade znamená asi toľko, že za všetkým hľadaj ženu.

Ona ho motivovala, aby sa stal ministrom hospodárstva v socanskej vláde prezidenta Hollandeho. Chvíľu tam pobudol, ale keď videl, že Hollande nemá žiadnu šancu na úspech, tak stiahol chvost a vydal sa "vlastnou" cestou, ktorú mu jeho šarmantná manželka nalinajkovala. V podstate ona je v skutočnosti prezidentkou Francie. Spolu dokázali zjednotiť pravicu a ľavicu a ako by povedal bývalý prezident Klaus, vytvorili vo svojej strane opoziční smlouvu. To znamená, že vo Francii bude vládnuť stredopravá vláda počas nasledujúcich piatich rokov. A tú budú reprezentovať manželia Macronovci. Musím im obidvom priznať úspech. 

Prezident Emmanuel Macron a premiérka Angela Merkelová sú zárukou toho, že EÚ dúfam prežije. Niet inej cesty krajín EURÓPY. Napriek rôznym Klausom, Zemanom, predsedom parlamentov V4, Farageom, Wildersom, Le Penovcom, Orbanovcom a im podobným. Ešte, že sa ten náš pán premiér driape do prvej ligy EÚ. Je našim veľkým šťastím, že nás do Eurozóny dostali Dzurinda s Miklošom. Bez ich entuziazmu a nasadenia by sme dnes lízali labu a boli by sme perifériou EURÓPY podobne ako Ukrajina, ktorej oni dnes musia radiť, ako z toho von.

Nacionalistom dokáže byť každý blbeček, ale byť Európanom, na to už treba mať viac chochmesu. Znepokojuje ma, že nemáme politických protagonistov tohto typu. Nikto z našich politikov nehovorí otvorene, že chceme byť súčasťou Spojených štátov Európskych. Ako keby sa báli toho, že nebudú v nasledujúcich voľbách zvolení. Namiesto toho, aby vysvetľovali svojim voličom, že bez zjednotenej EURÓPY to môžeme zabaliť aj s tou našou nekonečnou históriou. Zjednotená EURÓPA, to znamená jeden jediný spoločný štát. Žiadne choré postkomunistické reminiscencie, či národný ekonomizmus. Ale hlavne žiadne tzv. špecifiká. Tie si môžeme ponechať na folklórne slávnosti vo Východnej...  Keď sa Francúzi a Nemci neboja o stratu svojej identity v zjednotenej EURÓPE, tak my by sme sa naozaj nemuseli báť o tú našu povestnú "vesničku strediskovú". A keď to tí naši slovenskí intelektuáli a kaviareň, ku ktorej sa mimochodom aj ja hrdo hlásim nedokážu alebo nemôžu pochopiť, je to len a len ich problém.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ceny bytov sa blížia k vrcholu. Oplatí sa ešte kupovať nehnuteľnosť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.


Už ste čítali?