" Progresívne Slovensko "...

Autor: Ladislav Boršoš | 13.11.2017 o 21:53 | Karma článku: 4,66 | Prečítané:  226x

Ortodoxný ľavičiar Štefunko ponúka Slovensku tzv. politickú alternatívu. Chce nás zachrániť pred pseudoľavicovým Smerom. Rovnako, ako kedysi Šaňo Dubček so svojou naivnou predstavou o "socializme s ľudskou tvárou".

Dnes ju máme detailne realizovanú Smerom. Nepotrebujeme ďaľšieho popradského anjela pre našu budúcnosť. Nerozumiem, prečo práve v Poprade sa roja anjeli. Asi je tam lepší vzduch, alebo je to niečo viac... Nie vážení, alternatívou pre Slovensko nie je Štefunko, ani Sulík. Politickou alternatívou Smeru by bol novodobý Dzurinda, ktorý ešte nevyrástol. Demokrat, pravičiar a racionálny politik, ktorý by mal presadzovať Spojené štáty Európske. Už len preto, lebo v dnešnom globalizovanom svete neexistuje iná logická alternatíva. Nie utopistická ľavicová, ale realisticko pravicová.  A v tom je problém. Európu si uzurpujú ľavičiari so svojimi chorými ideálmi. Pravice rezignovali na spoločný projekt Európy a vymedzujú sa nacionalisticky voči nemu. Byť pravičiarom znamená po novom byť nacionalistom a oportunistom voči Európe. Je to tak v Česku s ODS, rovnako aj v Poľsku či Maďarsku. Na Slovensku je rovnakým protagonistom Sulík. Skoro by som povedal, že je ako ten nacionalistický exot Okamura v Čechách. Povedzme si to otvorene. Pravice v jednotlivých krajinách nie sú schopné kooperácie. Či už lokálne medzi sebou, alebo medzinárodne. Zrejme to vyplýva z ich individuálnej podstaty bytia a ješitnosti. Poľská vládna PIS smeruje k odtrhnutiu Poľska od EÚ, Orbán je už dávno na tomto orbite a v Česku sa čaká iba na potvrdenie Babiša a posvätenie prepitým Zemanom. V3 sa mentálne vyčlenila z EÚ. Čaká nás podobný osud. Ak vyhrá parlamentné voľby Sulík, budeme v rovnakej pozícii. Voľby zrejme Smer neustojí. Ak ich vyhrajú tzv. neštandardné strany, budeme v rovnakom bahne, ako keby ich aj vyhralo Štefunkovo ľavicové hnutie. Je to skrátka z dažďa pod odkvap, čo je však nulová  pespektíva. Za daných okolností je žiaľ jedinou alternatívou Smer, hoci nás pravičiarov aj šľak trafí. A preto nám netreba ďalšie Štefunkove ľavicové hnutie. Stačí nám doterajší ľavicový Vodca. Aspoň vieme, s kým máme dočinenia a netreba nám ďaľšieho. To, čo Slovensko potrebuje, je pravicový europozitívny demokrat. Žiaľ takých na sklade nemáme...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minister, ktorý robí zmeny a potom ich koriguje. Tomáš Drucker

Napriek istému sklamaniu nemálo odborníkov vraví, že Drucker by mohol byť najlepším ministrom zdravotníctva, akého Smer doteraz postavil.

KOMENTÁRE

Drucker je v polčase. Prečo má šancu vydržať ďalej

Kasting na nového ministra zdravotníctva sa tentoraz zrejme neuskutoční.


Už ste čítali?