“Cui bono”...

Autor: Ladislav Boršoš | 26.2.2018 o 22:20 | (upravené 28.2.2018 o 11:49) Karma článku: 2,00 | Prečítané:  417x

Všetci sme zhrození z vraždy novinára na Slovensku. Každý súdny človek musí odsúdiť tento ohavný zločin, bez ohľadu na svoju politickú príslušnosť, či prípadné sympatie k akémukoľvek táboru politického spektra.

Príčinu tohto zverstva však treba hľadať v nás ľuďoch. Atmosféra spoločnosti je daná voľbou politickej reprezentácie, či sa nám to páči, alebo nie. O tom, v akej spoločnosti budeme žiť, rozhodujeme my sami vo voľbách. Je to náš jediný demokratický nástroj na to, aby sme si mohli spravovať našu spoločnosť. História ľudstva nás o tom poučila veľakrát. Ako si väčšinovo volíme svoju reprezentáciu, tak si v nej budeme aj nažívať. Čím viac sa budeme vzďaľovať Európe, tým častejšie sa budú diať podobné skutky aj u nás.

Od roku 1989 sme preskákali rôzne peripetie aj vatry zvrchovanosti. Pri moci bol bulo z Elektry, po ňom nás zachránil Miki a odvtedy nám vládne oligarchicko - socialistický konglomerát. Nedokážeme sa žiaľ vymaniť zo svojej komunistickej minulosti a duševne sme ako žaba, pripravená v strnulosti skočiť ruskému hadovi rovno do tlamy. Zatiaľ sme ešte zakotvení v západných štruktúrach, ale naše mentálne nastavenie je stále orientované na východ. Dôkazom toho je aj rusofilná orientácia predsedu parlamentu a jeho infaltilné snívanie o celoslovanskom spoločenstve, či blúznenie o Olympiáde na Slovensku. 

Položme si otázku, v ktorej neďalekej krajine boli zavraždení opoziční politici alebo investigatívni novinári? Nemusíme ísť ďaleko. Je to žiaľ bežná politická prax v Rusku. Vyšetrovatelia vraždy nášho novinára by si ju mali položiť tiež: “Cui bono - komu to prospelo”. A to nielen lokálne, ale aj globálne. Ak sa chcel niekto pomstiť za odhalenie svojich machnácií s DPH, dalo by sa aj tomu rozumieť. Ale ak metóda odstraňovania investigatívnych novinárov pochádza z dielne zahraničných spravodajských služieb, tak to už je iná káva. Nie je náhoda, že prebieha vo východných krajinách EÚ návrat vplyvu Ruska, pod zámienkou suverenity spomínaných krajín. Nad týmto by sa mali zamyslieť hlavne opozičné strany SR, aj terajšia “nešťastná koalícia”...

Dodnes sme boli ostrovom demokracie vo V4 aj vďaka našej zahraničnej politike, a predovšetkým €. Po dnešku sme sa žiaľ stali opäť ruskou guberniou, s jej metódami politického  boja. Neverím, že by si bol vraždu objednal skúsený podvodník s DPH na Slovensku len preto, lebo jeho chápadlá siahajú do vlády. Vedel by totiž veľmi dobre, že svojim konaním ohrozí jeho chlebodarcov. Pravda vždy vypláva na povrch, či skôr alebo neskôr. Najpravdepodobnejší scenár je cielený rozklad demokracie Slovenska zvonku. Smerujú k tomu tiež indície ministerstva obrany, prehlásenia a osobná orientácia kpt. Danka, ako aj politické aktivity našich susedných krajín Česka, Poľska a Maďarska. 

Nechcem konšpirovať, ale nemôžem sa akosi ubrániť dojmu, že všetko so všetkým súvisí. Ak by chcel niekto zdiskreditovať vládu SR v očiach Západu pre jej otvorenú a až príliš proeurópsku politiku, tak sa mu to definitívne podarilo. Škoda, že novinári na tlačovke nepoložili Gašparovi aj podobné otázky, ale hlavne je škoda, že neupriamili jeho pozornosť na smerovanie k objednávateľovi vraždy. Jedna vec je totiž, kto vraždu vykonal, ale podstatné je, kto si ju objednal. Verím, že po siedmych rokoch neprehlási polícia SR, že to bol iba obyčajný lúpežný motív, tak ako v prípade Valka...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ROZHOVOR S DAVIDOM ENGELSOM - FÓRUM

Belgický historik: Čaká nás čo Rimanov v prvom storočí pred Kristom

K vláde majú prísť autoritárske režimy.


Už ste čítali?