Orbán vyhral, Európa prehrala...

Autor: Ladislav Boršoš | 9.4.2018 o 14:57 | (upravené 9.4.2018 o 20:21) Karma článku: 1,61 | Prečítané:  185x

Nie tá pofidérna východná, ale Európa ako celok. Ukazuje sa, že idea zjednotenej Európy kolabuje. Zúčastnené krajiny EÚ už nie sú schopné ťahať za jeden povraz. Je to žiaľ kolaps ideí civilizačného spojenectva.

Západné krajiny si boli vedomé svojej ekonomickej sily a logicky si rozširovali svoje teritórium pôsobenia a vplyvu. Po revolúciách v roku 1989 nám dali možnosť, pridať sa k nim. Ponúkli nám svoje peniaze na vyrovnanie nielen regionálnych rozdielov, ale hlavne na vybudovanie právnych inštitúcií a demokratických mechanizmov.

A čo my Európe vraciame? Nič. Je to veľmi smutné poznanie. Stratili sme pamäť, lebo kedysi by sme boli dali aj to posledné, len aby sme sa ocitli na Západe. Dnes, keď už tam sme, sa tvárime, že nie je nad nás a že práve my sme centrum celého vesmíru. 

Žiaľ presne takto dopadli voľby v Maďarsku, predtým v Poľsku a nakoniec aj v ČR, keď aj ten český prezidentský ožrala vytvorí podobnú vládu...

Ak ulica rozhodne aj u nás o rovnakom smerovaní a nasledujúce voľby vyhrá SAS, tak sa môžeme tešiť na totálnu izoláciu v rámci EU. Náš orbánovský Sulík iba na to čaká. Má presne ten istý komplex. Byť tým najväčším machrom na svojom maličkom území. 

Úbohá snaha dokázať si, že nie sme od nikoho závislí. Pripomína mi to ten záhorácky odkaz, že po svadobnej noci má Záhorák zmlátiť ženu a uvariť si praženicu: “Aby vjedzeua, že není od ní závislý”.

Hanba nám, aj celej tzv.V4...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ROZHOVOR S DAVIDOM ENGELSOM - FÓRUM

Belgický historik: Čaká nás čo Rimanov v prvom storočí pred Kristom

K vláde majú prísť autoritárske režimy.


Už ste čítali?