Pravica vz. ľavica...

Autor: Ladislav Boršoš | 11.9.2018 o 22:45 | Karma článku: 1,77 | Prečítané:  156x

Už dlhé roky počúvam chorobnú mantru, že rozdelenie politickej scény Slovenska na pravicu a ľavicu je zbytočné a že vraj existuje iba delenie na sociálne, ekologické a ešte možno občianske záujmy.

Takéto bludy šíria práve tí, ktorí relativizujú hodnoty, na ktorých je založená politická súťaž. Rozširujú ich jedinci, ktorí sa chcú dostať k moci za akúkoľvek cenu, bez ohľadu na svetonázor, či skutočné morálne hodnoty.

Príkladom jasného ľavicového videnia sveta sú Ficove sociálne balíčky. Vlaky zadara, obedy zadara a podobné nezmysly. Nič nie je zadara. Všetko to musia zaplatiť daňoví poplatníci, vrátane blbečkov, voliacich Smer.

Fico v podstate zdiera aj svojich voličov, len o tom oni chudáci voliči nevedia. Nerozumejú, z čoho sa plní štátny rozpočet a že hlavnými donátormi štátnych financií sú práve ich dane a subjekty ich vlastných živnostníkov, právnických a fyzických osôb, podnikajúcich u nás.

Rovnako nerozumejú tomu, že z daní ich príjmu sa dotujú rôzne socialistické nezmysly ich vodcu. Im stačí iba vedieť, že Smer vyhrá voľby a Fico to ako ľavičiar veľmi dobre využíva. Takže ľavica, rovnako ako pravica, fungujú zo svojej podstaty.

Pravica hovorí, zarobte si na to, aby ste mali dôstojný život a starobu. Ľavica hovorí, dajte nám vaše zarobené peniaze a my ich už potom rozdelíme medzi neschopných a lenivých. Presne takto funguje systém pravice a ľavice.

Dôkazom toho je aj dnešný návrh poslanca Vážneho na zvýšenie odvodov pre tých “bohatých”.  Vraj solidarita... Hovno, je to socialistické dvojité zdanenie a podľa mňa v rozpore s Ústavou SR. Konečne by už mal niekto s týmto urobiť poriadok.

Fico neustále verejne opľúva na tlačovkách pravicu. Rovnako verejne sa hlási k ľavici, takže delenie na ľavicu a pravicu na Slovensku platí. A nech ma už nikto neoblbuje, že nie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Riaditeľ pražského IPR: Za parkovanie aj MHD sa má platiť (video)

Parkovacia politika môže zvýši kvalitu života pre všetkých.

Myslel som, že násilie skončilo. Útoky vyženú zo Srí Lanky turistov

Teroristi sa zamerali na kresťanov aj turistov.


Už ste čítali?