“V3”...

Autor: Ladislav Boršoš | 18.7.2019 o 18:24 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  211x

Konečne by sme už mali opustiť V4. Je najvyšší čas dať “vale” jedovatému zoskupeniu nacionalistických postkomunistických krajín. Áno, aj my sme postkomunisti, aj my sme nacionalisti. Ale aspoň máme Euro a väčšnovú podporu EÚ.

Našťastie som nekandidoval za prezidenta SR a tým pádom som nemohol byť zvolený. Určite by som nešiel na svoju prvú oficiálnu návštevu do Zemanovho Česka, ani do Orbánovho Maďarska, či Kaczyńskieho Poľska. Podľa mňa by mal ísť novozvolený prezident tam, kde ho ťahá srdce a hodnoty, ktoré vyznáva.

Kľudne aj do Rakúska, alebo Dánska, či Švédska. Ani Brusel nie je povinný. Rovnako, ako v minulosti Moskva. Mali by sme sa oprostiť od politického zlozvyku, že prvá naša návšteva patrí Česku. Nie sme nikoho vazali a tým pádom nemáme žiadnu povinnosť niekoho ako prvého navštíviť.

Európska únia sa mení. Vznikajú nové zoskupenia a vývoj ide dopredu. Našťastie to už dávno pochopila aj novozvolená šéfka Európskej Komisie Ursula von der Leyen, ktorá v minulosti viackrát nahlas hovorila o federalizácii Európy:

“Mojím cieľom sú Spojené štáty európske – po vzore fungovania Švajčiarska, Nemecka či USA,“ povedala Ursula von der Leyen pre týždenník Der Spiegel v roku 2011. V interview pre Die Zeit zasa uviedla: „ Predstavujem si Európu, kde moje deti a vnúčatá nebudú žiť v štátoch zaseknutých národniarskymi záujmami.“

Toto je modernistický prístup k tvoreniu európskej politiky, toto je moderná Európa. Jednotný nadnárodný celok, so svojou jednotnou zahraničnou a finančnou politikou zaštítenou Eurom. Žiadne pofidérne štátiky so svojimi komplexami, korunami, zlotými či forintami... Paradoxom je, že práve títo trpazlíci sa predháňajú vo vyjadreniach, že práve oni dodali v tajných voľbách chýbajúce hlasy pre jej zvolenie.

Môžeme byť suverénni aj v celku Európy. Stačí nemať komplexy a byť komformní so všetkými civilizovanými štátmi Západu. Inak si nás rozoberie medveď v Východu...

Nech si V3 ide kam chce, ale my by sme sa už mali konečne jasne geopoliticky začleniť a odpútať sa od malovernej histórie našich nacionalistických dejín. Svet totiž kráča vpred míľovými krokmi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár šéfredaktorky

Nemôžu zo seba vyvrátiť Kočnera ako pokazené jedlo

Kočner nie je fikcia, nie je vymyslená Marvelovská figúrka.


Už ste čítali?